Nowe otwarcie futsalowców

08.02.2021 (10:00) | Jacek Bratek / Jakub Luberda

Po blisko dwumiesięcznej przerwie spowodowanej ograniczeniami  lockdownowymi rozgrywki wznowili  futsalowcy WKS Śląsk Wrocław. Zawieszenie rozgrywek było na rękę wrocławianom, którzy w swoim pierwszym meczu  w historii sekcji zaliczyli nieudaną inaugurację ligową. W przerwie dokonano kilku istotnych zmian w zespole, doszli przede wszystkim  zawodnicy związani z futsalem, a sporym wzmocnieniem okazuje się znany z występów na dolnośląskich boiskach  Przemysław Stasiak.

W ostatnich dniach Śląsk rozegrał dwa mecze ligowe zakończone efektownymi zwycięstwami.

Najpierw wrocławscy futsalowcy rozgromili Zagłębie Wałbrzych aż 18:1. Pięć goli strzelił Stasiak, po cztery Pidchenko i Działach, trzy Węgiel, a po 1 Dudka i Zdun.

Skład Śląska: Dudek (Czapran) – Zdun, Pidchenko, Węgiel, Działach, Melnyk, Dutka, Stasiak.

W kolejnym meczu Śląsk wygrał na wyjeździe z Madness Chocianów 5:2 (2:1). Prowadzenie uzyskali gospodarze, jednak wrocławianie szybko wyrównali, a potem już dominowali na parkiecie. Bramki dla Śląska zdobyli Działach, Mraz, Melnyuk, Węgiel i Stasiak.

Skład Śląska:  Dudek (Czapran) -  Działach, Pidchenko, Xdun, Węgiel, Stępień,  Kminek, Mraz, Dudka, Kadlec, Stasiak, Melnyk.