OFICJALNIE: Djurdjević odchodzi ze Śląska

21.04.2023 (09:57) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/11/ivan_6367aed69ad93.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Stało się to, o czym od rana informowały media sportowe w całym kraju. 21 kwietnia 2023 roku Ivan Djurdjević przestał pełnić obowiązki trenera Śląska Wrocław. Na Oporowskiej jest już jego następca, który po południu poprowadzi trening z drużyną. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Jacek Magiera. 

46-letni serbski szkoleniowiec przejął drużynę przed trwającym sezonem, a pod jego wodzą zagrała ona w 32 meczach. Wrocławianie pod jego rządami wygrali 10 meczów, zremisowali tyle samo, a przegrali 12 razy. W ekstraklasie jego średnia punktów na mecz wyniosła zaledwie 1,11. Klub w oficjalnym komunikacie informuje, że wraz z trenerem Djurdjeviciem odchodzą również drugi trener Maciej Stachowiak oraz szkoleniowiec bramkarzy, Mariusz Bołdyn.

- Postawa zespołu od czasu porażki w Fortuna Pucharze Polski, jak i wprowadzone ostatnio środki zaradcze, przestały w naszej ocenie dawać nadzieję na szybką poprawę wyników, a w chwili, gdy na kilka kolejek przed końcem rozgrywek drużyna znalazła się w strefie spadkowej, jest to absolutnie konieczne. Po dłuższej analizie podjęliśmy trudną decyzję o zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem oraz częścią jego sztabu. Dziękujemy Ivanowi Djurdjeviciowi i jego współpracownikom za zaangażowanie i pracę dla WKS-u

- powiedział klubowym mediom prezes Śląska, Piotr Waśniewski.

Już rano informowaliśmy, że to ostatnie godziny Serba przy Oporowskiej, gdzie trwają w tym momencie szczegółowe rozmowy z nowym-starym trenerem Śląska, Jackiem Magierą. Prowadził on Śląsk do marca 2022 roku, kiedy został zwolniony po meczu z Legią (0:1) i serii ośmiu spotkań bez zwycięstwa. Warto przypomnieć, że do czerwca obowiązuje jego umowa z klubem. Według naszych informacji, o godzinie 16 nowy trener poprowadzi pierwszy trening zespołu. 

 

ZOBACZ też: Ivan Djurdjević na wylocie ze Śląska!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.