OFICJALNIE: Jawny i Dymkowski w Podbeskidziu

14.06.2021 (15:05) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/cats_60c7556c583bb.jpg

fot.: facebook.com/tspodbeskidzie

Zgodnie z naszymi informacjami sprzed kilku dni, duet byłych już trenerów rezerw Śląska Wrocław rozpoczyna pracę na zapleczu ekstraklasy. Piotr Jawny oraz Marcin Dymkowski mają szybko przywrócić klub spod Klimczoka na salony. 

Zaskoczenia nie było – dwa dni po zakończeniu sezonu II ligi oraz dzień po rozwiązaniu kontraktów ze Śląskiem, Piotr Jawny i Marcin Dymkowski zostali przedstawieni jako nowi trenerzy Podbeskidzia Bielsko-Biała. Górale po zakończonym spadkiem z ekstraklasy sezonie 2020/2021 rozstali się z Robertem Kasperczykiem, który wrócił na Rychlińskiego zimą po ośmiu latach przerwy, jednak mimo optymistycznego początku pracy nie dał rady utrzymać beniaminka. Jawny i Dymkowski podpisali z Podbeskidziem dwuletnie kontrakty, w których zawarto opcję przedłużenia.

Sposób na wyjazdy?

Pół-żartem, pół-serio można powiedzieć, że przejęcie sterów pod Klimczokiem akurat przez ten duet szkoleniowców podyktowane jest chęcią poprawy gry wyjazdowej. Jedną z głównych przyczyn spadku Podbeskidzia z ekstraklasy był brak choćby jednego zwycięstwa w roli gościa pomimo aż piętnastu okazji. Drugoligowe rezerwy Śląska w sezonie 2020/2021 na wyjazdach imponowały za to formą – zdobyły zdecydowanie najwięcej bramek i niejednokrotnie potrafiły zaskakiwać faworytów do awansu na zaplecze ekstraklasy.

Co roku awans

Piotr Jawny i Marcin Dymkowski pracowali przy Oporowskiej od trzech lat, a w każdym kolejnym sezonie notowali awans. Trenerski duet przejął rezerwy Śląska w IV lidze, szybko awansował do III, a wiosną 2020 roku po sezonie przedwcześnie zakończonym z powodu pandemii mógł świętować promocję już na szczebel centralny. Drugi zespół zielono-biało-czerwonych w zakończonym sezonie był zdecydowanie największym oczarowaniem II ligi, a w końcowym rozrachunku do miejsca gwarantującego start w barażach o wyższą klasę rozgrywkową zabrakło mu zaledwie punktu.

ZOBACZ też: Wszystko o losowaniu LKE (AKTUALIZACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.