OFICJALNIE: Pierwsze wzmocnienie zespołu kobiet!

10.06.2021 (18:45) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/6/daria nowak 3_60c242edba3b3.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

Czekając na informacje o nowych transferach do zespołu mężczyzn niekiedy umykają nam newsy o innych sekcjach Śląska Wrocław. Dziś jednak tak się nie stało. Prezentujemy pierwsze wzmocnienie zespołu kobiet w tym okienku transferowym. 

Nową piłkarką Śląska Wrocław została 19-letnia Daria Nowak. Była zawodniczka Medyka Konin związała się ze Śląskiem Wrocław dwuletnią umową.

Ostatnie kilka lat Nowak spędziła w zespole z Konina. W ekstralidze zadebiutowała już w 2019 roku, a pierwszy występ ukoronowała golem. W minionym sezonie wystąpiła w 10 meczach w barwach Medyka, zdobywając w nich jednego gola.

Daria to dziewczyna z dużym potencjałem. Przychodzi do nas z Medyka Konin, czyli z jednego z najlepszych polskich klubów. Chcemy dać jej możliwość regularnej gry i mam nadzieję, że wzmocni nasza linię ataku. Na pewno zwiększy konkurencję i wiemy, że jeśli dostanie szansę, to się rozwinie i będzie wzmocnieniem zespołu

- mówi na temat napastniczki trener Śląska Piotr Jagieła. Wojciech Bochnak, wiceprezes klubu, dodaje:

Daria Nowak jest młodą, perspektywiczną zawodniczką, która ma doświadczenie z gry w Medyku Konin. Chcielibyśmy, żeby wzmocniła naszą siłę ataku, bo wiemy, że mieliśmy duże problemy ze strzelaniem bramek, zwłaszcza w rundzie wiosennej po kontuzjach naszych zawodniczek. Mam nadzieję, że dobrze wpasuje się w zespół i będzie cieszyć się z goli dla Śląska Wrocław

Sama Nowak stwierdziła z kolei, że Śląsk pozwoli jej się bardziej rozwinąć. Tu dostanie więcej szans na grę i liczy, że Wrocław pozwoli jej się dalej rozwinąć piłkarsko.

Witamy wśród Wojskowych, Daria!

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Transfery: Kogo potrzebuje Śląsk? (PODCAST)