OFICJALNIE: Śląsk ma nowego obrońcę

30.07.2020 (17:01) | Wojciech Peciakowski
uploads/images/2020/7/janasik_5f22e0c4ca42c.jpg

fot.: Śląsk Wrocław

Faktem stał się czwarty już transfer Śląska Wrocław przed sezonem 2020/2021. WKS aktywował klauzulę w kontrakcie Patryka Janasika i wykupił go z Odry Opole. 

Nowym zawodnikiem Wojskowych został Patryk Janasik z Odry Opole. Obrońca podpisał czteroletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Będzie występował z numerem 19.

Tak o tym obrońcy pisaliśmy TUTAJ:

W obecnym sezonie I Ligi zagrał dla klubu ze stolicy województwa opolskiego w 31 meczach, zdobył w nich dwie bramki i dwukrotnie asystował kolegom. Wystąpił również w jednym meczu Pucharu Polski. (...) brońca ma być lekarstwem na ból głowy Śląska Wrocław związany z obsadą prawej strony obrony. Po odejściu Kamil Dankowskiego i nieprzedłużeniu kontraktu z Łukaszem Broziem, a także tajemniczych problemach zdrowotnych Guilermo Cotugno, WKS został na prawej obronie jedynie z przestawianym na tę pozycję Lubambo Musondą oraz Piotrem Celebanem. (...) Atutem Janasika jest wszechstronność, może występować także jako prawy lub środkowy pomocnik, a w Odrze grywał również na pozycji lewego obrońcy.

A tak o transferze wypowiadał się dyrektor sportowy Dariusz Sztylka dla strony klubowej:

- Patryk w każdej rundzie robił postępy, stale podnosząc swój poziom sportowy. To dynamiczny i wszechstronny boczny obrońca, który może grać zarówno na prawej, jak i lewej stronie defensywy. Jego dużym atutem jest z pewnością także gra ofensywna. Potrafi stworzyć zagrożenie pod bramką rywala i jesteśmy przekonani, że będzie świetnie pasował do stylu naszej drużyny.

Transfer Patryka Janasika to kolejny krok na drodze, którą Śląsk niedawno obrał - sprowadzamy relatywnie młodych zawodników, wyróżniających się na niższym poziomie rozgrywkowym, pozwalając im wejść na ten wyższy. Myślicie, że obrońca sprawdzi się w Śląsku?

ZOBACZ też: TRANSFERY: Ukrainiec negocjuje ze Śląskiem? W MLS chcą Puerto