Piłkarki Śląska wróciły do treningów

04.01.2023 (14:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/1/rrr_63b4a84dc0d55.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Zgodnie z planem,  piłkarki Śląska zakończyły zimową przerwę i rozpoczęły przygotowania do rundy wiosennej. Przed nimi osiem tygodni treningów, które mają zaowocować w trakcie nadchodzącej rundy.  

Pierwszy trening w 2023 roku odbył się na murawie kłokoczyckiego stadionu. Pojawiły się na nim wszystkie zdrowe zawodniczki. Zabrakło niestety Aleksandry Dudziak, Aleksandry Żurek, Martyny Sieradzkiej, Darii Matuszewskiej i Darii Nowak, które leczą kontuzje. W zajęciach nie uczestniczyły także Maja Przybylak, którą wyeliminowała choroba oraz Oliwia Krysman, która narzekała na uraz kolana.

- Zaczynamy okres dosyć mocnej pracy, oczywiście ten pierwszy tydzień jest taki "wprowadzający", przed nami jeszcze testy motoryczne, które nam dokładniej określą kierunek, w jakim będziemy podążać. Można więc powiedzieć, że zaczynamy luźniej, a obciążenia będą rosły. Chcemy, by zespół był przygotowany na pierwszą kolejkę, by zawodniczki nie były przemęczone, a weszły w rundę na "świeżości"

- powiedział dla klubowej strony Kacper Haniszewski, trener przygotowania motorycznego WKS-u.

Z pierwszego treningu napłynęły również pozytywne informacje, bowiem do treningów indywidualnych wróciła Karolina Iwaśko. Wybrana waszymi głosami Zawodniczka Sezonu leczy poważną kontuzję, jednak jej rehabilitacja przebiega na tyle dobrze, że może już odbywać treningi.

Z pierwszą drużyną trenować będą również trzy zawodniczki z zespołów młodzieżowych: Magdalena Półrolniczak, Nadia Sobel i Katarzyna Watral.

- Są to wyróżniające się zawodniczki zespołu juniorek, Nadia i Kasia już miały okazję zadebiutować w oficjalnym meczu, Magda na razie w sparingu. Teraz czas na kolejny krok - jeśli będą odpowiednio pracować, to bardzo możliwe, że zostaną włączone do kadry pierwszego zespołu

- dla oficjalnej strony klubu powiedział trener Piotr Jagieła.

Piłkarki Śląska czeka teraz ośmiotygodniowy okres przygotowawczy, podczas którego, Trójkolorowe rozegrają sześć sparingów. Pierwszy ligowy meczu już z Górnikiem Łęczna już za 52 dni.

Plan przygotowań do rundy wiosennej:
3 stycznia 2023 - rozpoczęcie treningów drużynowych + testy motoryczne
14 stycznia 2023 - sparing ze Skrą Częstochowa (Kłokoczyce)
21 stycznia 2023 - sparing z Turbine Potsdam (wyjazd)
28 stycznia 2023 - sparing z GKS-em Katowice (Kłokoczyce)
4 lutego 2023 - sparing ze Sportisem Bydgoszcz (Kłokoczyce)
6 lutego - 11 lutego 2023 - obóz dochodzeniowy (Wrocław)
11 lutego 2023 - sparing ze Slovanem Liberec (Kłokoczyce)
18 lutego 2023 - sparing z Polonią Środa Wielkopolska (Kłokoczyce)
25 lutego 2023 - Ekstraliga: Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław

ZOBACZ też: Piłkarze Śląska biegają najszybciej, ale najmniej w całej lidze (RAPORT)