PNK: Białoszewska opuszcza Śląsk!

21.07.2023 (13:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/7/jj_64ba68e9d6510.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Złe informacje docierają z Oporowskiej. Katarzyna Białoszewska, czyli najskuteczniejsza zawodniczka WKS-u w sezonie 2022/23 opuszcza klub! Napastniczka na zasadzie transferu definitywnego przeniesie się do hiszpańskiego Sportingu de Huelva. 

Katarzyna Białoszewska trafiła do klubu w lecie 2022 roku z opuszczającej najwyższą klasę rozgrywkową Tarnovii Tarnów. Napastniczka w sezonie 2022/23 rozegrała łącznie 26 spotkań, w których strzeliła 15 goli. 

Niejednokrotnie podkreślałem, że gra w naszym klubie może być dla niej trampoliną do lepszej ligi, ale chyba nikt nie spodziewał się, że to nastąpi tak szybko. Oczywiście to ogromna strata dla drużyny, ale także duma i także dowód, że praca, jaką wykonuje sztab szkoleniowy z piłkarkami została zauważona

- przyznaje koordynator sekcji piłki nożnej kobiet w Śląsku, Maciej Bączyk.

Białoszewska przenosi się do klubu z Hiszpanii na zasadach transferu definitywnego. Warto również dodać, że jest to pierwszy międzynarodowy transfer wychodzący z wrocławskiego klubu.

Zespół Sportingu de Huelva, w którym występować będzie piłkarka w sezonie 2022/23 zajął 13 miejsce w tabeli z czterema punktami przewagi nad strefą spadkową. 

 

Katarzynie Białoszewskiej dziękujemy za występy w barwach WKS-u i życzymy wielu sukcesów w nowym klubie!

 

 

ZOBACZ też: Rozkład jazdy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.