PNK: Cztery gole i czas pożegnań (RELACJA)

29.05.2023 (01:33) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/5/ddddsl_6473d089a089b.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Piłkarki Śląska Wrocław w ostatnim meczu ekstraligi w sezonie 2022/23 przegrał na własnym terenie z Pogonią Szczecin 1:3 (0:3). Jedynego gola dla WKS-u zdobyła Katarzyna Białoszewska. Po meczu z klubem pożegnało się 6 zawodniczek, które od przyszłego sezonu nie będą już reprezentować WKS-u. 

W ostatnim meczu sezonu Śląsk podejmował Pogoń Szczecin. W przypadku zwycięstwa nad Portowcami, Śląsk mógł zakończyć sezon na 5 pozycji w tabeli, zamieniając się pozycją z Dumą Pomorza. 

Źle zaczął się ten mecz dla WKS-u. W 10. minucie po ciekawej akcji piłkę wślizgiem do bramki Śląska wbiła Natalia Oleszkiewicz. Nie był to jednak koniec ataków Portowców. W 22. minucie znowu Oleszkiewicz! Tym razem piłkarka pewnie wykorzystała sytuację sam na sam. Niestety pięć minut później było już 0:3. Wszystko zaczęło się od straty Ostrowskiej na 40. metrze od bramki. Chwilę później seria szybkich podań i bramka Emilii Zdunek zdobyta z okolic ,,piątki". W drugiej połowie Trójkolorowe stać było tylko na zdobycie honorowej bramki, której autorką w 76. minucie była Katarzyna Białoszewska. 

Wrocławianki przegrały ostatni ligowy mecz i zakończyły sezon na szóstej pozycji z bilansem dziesięciu zwycięstw, dwóch remisów i również dziesięciu porażek. Mistrzyniami Polski został GKS Katowice. 

Po meczu meczu pożegnane zostały zawodniczki, którym kończą się kontrakty. Ze Śląskiem rozstają się Karolina Ostrowska, Małgorzata Korda, Joanna Krzyżanowska, Monika Sowalska, Martyna Sieradzka i Daria Nowak.

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 1:3 (0:3)

Białoszewska 76' - Oleszkiewicz 10',22', Zdunek 27'

Śląsk Wrocław: Bocian - Maskiewicz, Węcławek, Korda, K.Ostrowska, Żurek, Wróblewska, Czudecka, Marcelina Buś, Adamek, Białoszewska

ZOBACZ też: FOTO: Śląsk II - Hutnik Kraków