PNK: GKS ponownie za mocny

27.05.2024 (22:31) | Piotr Kryński
uploads/images/2024/5/vfee_6647c8b49cd8c.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Piłkarki Śląska uległy w Katowicach GieKSie 1:2. Jedyną bramkę dla WKS-u zdobyła Marcelina Buś.  

Tydzień po spotkaniu finału Pucharu Polski (0:3), Śląsk ponownie zmierzył się z GKS-em, tym razem w lidze. 

Fantastycznie rozpoczęło się to spotkanie dla WKS-u. W 5. minucie, wynik meczu otworzyła Marcelina Buś, która pewnie wykończyła akcję po świetnym podaniu Martyny Buś. Radość zielono-biało-czerwonych nie trwało jednak długo. W 17. minucie do remisu doprowadziła Klaudia Maciążka, po błędzie defensywy Trójkolorowych, a kilka minut przed końcem pierwszej połowy, na prowadzenie wyprowadziła katowiczanki Joanna Olszewska po niesamowitym woleju sprzed pola karnego. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Śląsk przegrał tym samym drugi mecz z rzędu, natomiast GKS pewnie zmierza po drugi z rzędu tytuł Mistrzyń Polski. 

Wrocławianki w ostatnim meczu sezonu zmierzą się na Kłokoczycach z Czarnymi Sosnowiec. Mecz rozpocznie się 9 czerwca o godzinie 17. 

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 2:1 (2:1)

Maciążka 17', Olszewska 40' - Marcelina Buś 5'

Śląsk Wrocław: Wieczerzak - Maskiewicz, Dudziak, Węcławek, Wróblewska, Żurek, Martyna Buś, Sitarz, Krysman, Marcelina Buś, Adamek

ZOBACZ też: Erik Exposito nagrodzony na Gali Ekstraklasy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.