PNK: GKS z pucharem

19.05.2024 (15:05) | Piotr Kryński
uploads/images/2024/5/ddd_6649f82903016.jpg

fot.: Jan Feliszek

Śląsk Wrocław przegrał w finale Pucharu Polski z GKS-em Katowice 0:3. Zespół z Górnego Śląska nie dał Trójkolorowym najmniejszych szans.  

Od początku meczu przejąć inicjatywę próbowały piłkarki GieKSy. W 7. minucie żółtym kartonikiem upomniana została Julia Maskiewicz za przerwanie dobrze zapowiadającego się kontrataku zespołu z Górnego Śląska. Pierwsze piętnaście minut przebiegło bardzo spokojnie. Oba zespoły nie chciały się otworzyć.

W 20. minucie, świetne wyjście z bramki Anny Bocian, uratowało WKS przed stratą pierwszego gola. W 27. minucie żółtą kartką upomniana została Joanna Wróblewska. Siedem minut później w polu karny zahaczyła jedną z katowiczanek Czudecka i tym samym GKS stanął przed wyśmienitą okazją na otwarcie wyniku. Arbiter spotkania sprawdziła jeszcze sytuację na VAR, jednak decyzji nie zmieniła. Chwilę później pewnym strzałem rzut karny zamieniła na bramkę Marlena Hajduk. 

W 45. minucie sam na sam wybiegła Marcelina Buś, niestety przegrała pojedynek z bramkarką GieKSy. Tym samym wynik do przerwy nie uległ zmianie. Trójkolorowe po pierwszej połowie były zespołem słabszym. 

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Śląska. W 47. minucie po ciekawym podaniu w polu karnym z najbliższej odległości do siatki trafiła Nicola Brzęczek.

W bardzo trudnej sytuacji znalazł się zespół Piotra Jagieły. Wciąż atakowały jednak katowiczanki. W 56. minucie było już 0:3. Świetnie w polu karnym Śląska zachowała się Aleksandra Nieciąg, która prostym zwodem zaskoczyła obrończynie Śląska i z 6. metra od bramki huknęła nie do obrony, podwyższając prowadzenie. 

Po 75. minucie kilka ofensywnych akcji przeprowadziły Trójkolorowe, jednak żadna z sytuacji nie zagroziła poważne bramce Seweryn. W 83. minucie najbliżej gola była Wróblewska, jednak jej strzał sparowała bramkarka GieKSy. 

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i to zespół z Katowic mógł cieszyć się z trofeum.

GKS Katowice - Śląsk Wrocław 3:0 (1:0)

Hajduk 38' (k.), Brzęczek 47', Nieciąg 56'

GKS Katowice: Seweryn - Grzybowska, Nieciąg, Olszewska, Misztal, Turkiewicz, Hajduk, Bednarz, Włodarczyk, Słowińska, Jaszek

Śląsk Wrocław: Bocian - Maskiewicz, Dudziak, Szkwarek, Żurek, Półrolniczak, Wróblewska, Sitarz, Czudecka, Marcelina Buś, Adamek

Sędzia: Ewa Augustyn

Widzów: 2262

ZOBACZ też: FOTO: Śląsk-Radomiak

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.