PNK: Jest kolejny awans!

25.11.2023 (19:40) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/11/pnk_65623724c20bd.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Piłkarki Śląska Wrocław wygrały w meczu 1/16 finału Pucharu Polski z HydroTruckiem Radom 3:0, awansując tym samym do kolejnej rundy tych rozgrywek. Gole dla WKS-u zdobyły Klaudia Adamek oraz Marcelina Buś. 

W poprzedniej rundzie Trójkolorowe pokonały po dogrywce drugi zespół Czarnych Sosnowiec 3:1. Tym razem zadanie miało być trudniejsze. Wyjazdowe spotkanie z Hydrotruckiem Radom, który występuje na zapleczu Ekstraligi, miało dostarczyć nam jeszcze więcej emocji. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy goli, jednak za drugą żółtą kartkę boisko musiała opuścić jednak z piłkarek zespołu z Radomia. Wynik meczu otworzyła w 55. minucie Klaudia Adamek, następnie kwadrans później ponownie do siatki trafiła Adamek. Gdy wydawało się, że w meczu już nic się nie wydarzy, trzeciego gola dla WKS-u zdobyła Marcelina Buś. WKS z łatwością ograł niżej notowanego rywala i zameldował się w gronie najlepszych 16 drużyn w kraju. 

HydroTruck Radom 0:3 Śląsk Wrocław 

Adamek 55',71', Marcelina Buś 87'

Śląsk Wrocław: Wieczerzak, Szkwarek, Dudziak, Czudecka, Lewicka, Żurek, Wróblewska, Półrolniczak, Iwaśko, Adamek, Związek (60' Marcelina Buś)

ZOBACZ też: Jakim składem na Radomiak? Typujemy skład WKS-u

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.