PNK: kolejna ligowa porażka

23.04.2023 (12:30) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/3/DSC_5577_64172c46285ac.jpeg

fot.: Rafał Sawicki

Piłkarki Śląska Wrocław przegrały z Czarnymi Sosnowiec 1:3. Jedynego gola dla WKS-u zdobyła Klaudia Adamek.  

Wynik meczu już w 5. minucie otworzyła Alicja Materek, która w sytuacji sam na sam, minęła prostym zwodem Monikę Sowalską i wpakowała piłkę do pustej bramki. 

Do przerwy niestety było już 0:2. Kilka minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania, fatalnie we własnym polu karnym zachowała się Sowalska. Bramkarka popełniła błąd podczas wychodzenia do górnej piłki i wypiąstkowała ją w taki sposób, że ta spadła wprost na głowę Buszewskiej, która dopełniła formalności strzelając do ponownie pustej bramki. 

8. minut po wznowieniu gry było już 3:0 dla drużyny z Sosnowca. Piłkę lecącą w światło bramki ręką zatrzymała Żurek, co zauważyła sędzia i bez zastanowienia wskazała na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Trójkolorowych. Do wykonania rzutu karnego podeszła Buszewska i zdobyła drugą bramkę tego dnia. 

Piłkarki Śląska stać było tego dnia tylko na jedno trafienie. W 84. minucie indywidualną akcję przeprowadziła Klaudia Adamek i lekkim, ale precyzyjnym uderzeniem sprzed pola karnego zmniejszyła rozmiar porażki. 

Była to trzecia ligowa, a czwarta licząc pucharowy mecz z SMS-em Łódź porażka zespołu Piotra Jagieła. Szansa na przełamanie już w sobotę 29 kwietnia w Koninie. 

Czarni Sosnowiec - Śląsk Wrocław 3:1 (2:0)

Materek 5', Buszewska 41',52' (k.) - Adamek 84'

 

ZOBACZ też: Górnik - Śląsk (BILANS)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.