PNK: Kolejny remis

28.04.2024 (22:15) | Piotr Kryński

Piłkarki Śląska Wrocław zremisowały w Krakowie z UJ 2:2. Gole dla WKS-u strzelały Marcelina Buś i Klaudia Adamek.

Po awansie do finału Pucharu Polski (2:1 z AP Gdańsk), Trójkolorowe czekało wyjazdowe spotkanie z UJ Kraków.

Strzelanie rozpoczęła  w 9. minucie Marcelina Buś, dla której było to 11 ligowe trafienie. 10 minut później wyrównała Karolina Gec. W 43. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzała Julia Binkowska. Zespół Piotra Jagieła czekała więc cała druga połowa gry w przewadze. W 66. minucie do siatki trafiła Klaudia Adamek, która pojawiła się na murawie 20 minut wcześniej. Ostatnie słowo należało niestety do zespołu z Krakowa. W samej końcówce do wyrównania doprowadziła Wiktoria Kaczmarek.

Tym samym Śląsk zremisował drugi mecz z rzędu wynikiem 2:2. Następne spotkanie Śląska już 5 maja, kiedy to WKS ponownie zmierzy się z AP Gdańsk, tym razem jednak nie w pucharze a lidze.

UJ Kraków - Śląsk Wrocław 2:2 (1:1)

Gec 19', Kaczmarek 90' - Marcelina Buś 9', Adamek 66'

Śląsk Wrocław: Wieczerzak - Szkwarek, Dudziak, Maskiewicz, Martyna Buś, Żurek, Półrolniczak, Wróblewska, Flis, Sitarz, Marcelina Buś

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.