PNK: Miażdżące zwycięstwo z Radomiem (RELACJA)

18.03.2023 (18:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/11/cats_6365254d87d72.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Piłkarki Śląska wygrały w domowym meczu z Hydrotruck-iem Radom 6:0 (1:0). Debiutancką bramkę dla WKS-u zdobyła Kinga Klimczak.  

Piłkarski Śląska wygrały na Kłokoczycach z HydroTruckiem Radom 6:0 (1:0) Wynik otworzyła w 9. minucie spotkania Kamila Czudecka, która dobiła wyplutą przez bramkarkę piłkę do pustej bramki. Na uwagę w bramkowej akcji zasługuje również Natalia Kulig, która indywidualną akcją doprowadziła do tego, że bramkarka drużyny z Radomia musiała interweniować. Po 45. minutach, wrocławianki trafiły do bramki tylko raz, mimo tego, że szans nie brakowało. 

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie. Zaczęła tuż po gwizdu Białoszewska, trzy minuty później podwyższyła Sitarz. Następnie do bramki trafialy jeszcze Klimczak, Lewicka i ponownie Białoszewska. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kinga Klimczak, dla której było to debiutanckie trafienie. 

Następne spotkanie Trójkolorowych już w środę. W ramach 1/8 finału Pucharu Polski Śląsk zagra na wyjeździe z drugą drużyną Wodzisławia Śląskiego. 

Śląsk Wrocław - HydroTruck Radom 6:0 (1:0)

Czudecka 9' Białoszewska 46',84', Sitarz 49'; Klimczak 80', Lewicka 82'

Śląsk Wrocław: Bocian - Maskiewicz, K. Ostrowska, Korda, Kulig, Krzyżanowska, Wróblewska, Sitarz, Marcelina Buś, Czudecka, Białoszewska

 

ZOBACZ też: Djurdjević: Takie błędy zmieniają życie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.