PNK: Niesamowite emocje w Tczewie (RELACJA)

25.03.2023 (14:10) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/3/rfrrr_641eebe4b5516.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk Wrocław zremisował w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Tczew 3:3 (2:2). Gole dla WKS-u zdobywały Karolina Ostrowska, Katarzyna Białoszewska i Joanna Wróblewska.  

W sobotę 25 marca Śląsk udał się w daleką podróż do Tczewa, by zmierzyć się z tam z Pogonią, czyli beniaminkiem. W pierwszym meczu obu drużyn Śląsk zwyciężył we Wrocławiu 5:0. Tym razem było jednak zdecydowanie trudniej. 

Zaczęło się dobrze, już w 7. minucie spotkania do siatki rywalek trafiła Karolina Ostrowska i Trójkolorowe prowadziły. W 22. minucie do wyrównania doprowadziła Magdalena Sobal. Piłkarek jednej i drugiej drużyny nie oszczędzała pogoda, w Tczewie mieliśmy do czynienia z oberwaniem chmury, murawa była grząska, czym na pewno nie ułatwiała gry. W 39. minucie na prowadzenie wyszła Pogoń, jednak radość zawodniczek nie trwała długo, gdyż już dwie minuty później same musiały wyjmować piłkę z siatki, po strzale fantastycznie w tym sezonie spisującej się Katarzyny Białoszewskiej. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 

W drugiej połowie nad stadionem pojawiło się słońce. Zarówno Pogoń, jak i Śląsk miały swoje okazje, jednak to Pogoń pierwsza dopięła swego. W 63. minucie ponownie na prowadzenie wyszła drużyna z województwa pomorskiego i podobnie jak w pierwszej połowie, nie cieszyła się długo z gola, bo już pięć minut później Joanna Wróblewska, fantastycznym strzałem z rzutu wolnego doprowadziła do trzeciego w tym meczu wyrównania. W ostatnich dwudziestu minutach oglądaliśmy prawdziwą wymianę ciosów, sytuacja bramkowe nie przyniosły jednak goli. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego ponownie gola próbowała strzelić Wróblewska, niestety piłka minęła o kilka centymetrów bramkę rywalek. 

Śląsk po ciężkiej walce wraca do Wrocławia z jednym punktem. Następne spotkanie WKS-u już w środę o godzinie 14:00 na Kłokoczycach. Rywalem Trójkolorowych będzie AP Gdańsk. 

Pogoń Tczew - Śląsk Wrocław 3:3 (2:2)

Sobal 22', Okoniewska 39', Polańska 64' - Ostrowska 7', Białoszewska 42', Wróblewska 68'

Śląsk Wrocław: Bocian - Watral, K.Ostrowska, Korda, Kulig, Krzyżanowska, Wróblewska, Półrolniczak, Marcelina Buś, Czudecka, Białoszewska. 

Czerwona kartka: Okoniewska 67'

ZOBACZ też: “Nikt nie odstawia kuli”. Wspomnienia z debiutu ampfutbolowego Śląska