PNK: Plan przygotowań do rundy wiosennej

07.12.2022 (20:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/9/cats_6330750286cae.jpg

fot.: Adriana Ficek

Poznaliśmy plan przygotowań wrocławskiego zespołu do rundy wiosennej. Mimo tego, że pierwszy mecz po zimowej przerwie Trójkolorowe rozegrają dopiero 25 lutego, powrót do treningów nastąpi już 3 stycznia. Podczas ośmiotygodniowego okresu przygotowawczego Śląsk rozegra sześć sparingów.  

Kilka dni temu odbył się ostatni mecz tego roku, wysoko wygrany sparing z FC Hradec Kralove (7:0) (pisaliśmy TUTAJ). 9 grudnia zawodniczki Śląska zakończą treningi i udadzą się na zasłużone urlopy, które potrwają do 2 stycznia. Nie oznacza to jednak całkowitej przerwy od treningów. W czasie przerwy zimowej, piłkarki WKS-u indywidualnie, zgodnie z otrzymanymi od sztabu rozpiskami, będą przygotowywać się do zbliżającej rundy.

3 stycznia na pierwszym treningu zawodniczki przejdą testy motoryczne, które nakreślą kierunek działań optymalizujący przygotowanie fizyczne. Następnie 14 stycznia rozegrają pierwszy sparing, ze Skrą Częstochowa, Skrą, która uległa niedawno Wojskowym w Pucharze Polski (RELACJA). Oprócz meczu z niedawnymi pucharowymi rywalkami, Śląsk rozegra jeszcze 5 innych sparingów, m.in. z aktualnym liderem tabeli GKS-em Katowice.

- Zawsze chcemy grać z wymagającymi sparingpartnerami, bo rywalizując z silniejszymi możemy podnosić swoje umiejętności. Tak jest w każdym okresie przygotowawczym, tak jest i tym razem

- dla oficjalnej strony klubu powiedział szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła.

Podczas ośmiotygodniowych przygotowań, oprócz sparingów, wrocławianki wezmą udział w obozie dochodzeniowym, który będzie miał miejsce we Wrocławiu, na obiektach, na których na co dzień trenują piłkarki WKS-u. Ostatnim punktem planu przygotowawczego będzie sparing z Polonią Środa Wielkopolska, który odbędzie się 18 lutego, czyli tydzień przed powrotem na boiska Ekstraligi. 

Plan przygotowań do rundy wiosennej:

9 grudnia 2022 - zakończenie treningów drużynowych
12 grudnia 2022 - 2 stycznia 2023 - praca indywidualna
3 stycznia 2023 - rozpoczęcie treningów drużynowych + testy motoryczne
14 stycznia 2023 - sparing ze Skrą Częstochowa (Kłokoczyce)
21 stycznia 2023 - sparing z Turbine Potsdam (wyjazd)
28 stycznia 2023 - sparing z GKS-em Katowicze (Kłokoczyce)
4 lutego 2023 - sparing ze Sportisem Bydgoszcz (Kłokoczyce)
6 lutego - 11 lutego 2023 - obóz dochodzeniowy (Wrocław)
11 lutego 2023 - sparing ze Slovanem Liberec (Kłokoczyce)
18 lutego 2023 - sparing z Polonią Środa Wielkopolska (Kłokoczyce)
25 lutego 2023 - Ekstraliga: Górnik Łęczna - Śląsk Wrocław

ZOBACZ też: Zdarzyło się wczoraj: Mistrz lepszy od lidera

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.