PNK: Podsumowanie sezonu

16.06.2024 (06:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2024/6/ewww_666e042c90eee.jpg

fot.: Paweł Kot

Finał Pucharu Polski oraz siódme miejsce w lidze. Czas na podsumowanie sezonu 2023/24 w wykonaniu sekcji kobiecej Śląska Wrocław.  

Wrocławianki w pierwszych 6 meczach, zdobyły tylko 4 punkty, notując w nich aż 4 porażki. Następnie zespół Piotra Jagieły wygrał 4 kolejne mecze, awansując przy okazji do 1/16 finału Pucharu Polski. W listopadzie Trójkolorowe najpierw zremisowały z ówczesnym mistrzem z Katowic (2:2), by 6 dni później przegrać w Sosnowcu z Czarnymi (1:2). W ostatnim meczu 2023 roku, zielono-biało-czerwone wygrały z Hydrotruckiem Radom 3:0, awansując tym samym do 1/8 finału Pucharu Polski. 

Po rundzie jesiennej Śląsk zajmował w lidze 8 miejsce oraz pewnie awansował w kolejnych rundach w pucharze.

ŚWIETNY START WIOSNĄ

Runda wiosenna rozpoczęła się dla Śląska fantastycznie. WKS wygrywa cztery ligowe oraz dwa pucharowe spotkania z rzędu.  Na początku kwietnia Duma Dolnego Śląska znajdowała się na czwartym miejscu w tabeli, ze stratą 9 punktów do lidera oraz w półfinale Pucharu Polski. Niestety, jak się później okazało, był to najlepszy moment sezonu. 

SPADEK FORMY, FINAŁ I NOWE KONTAKTY

W kwietniu klub poinformował o przedłużeniu kontraktu z trenerem WKS-u Piotrem Jagiełą o kolejne dwa lata.

- Jestem szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z klubem na kolejne dwa lata. Poprzednie cztery zmieniły mnie jako trenera, do wielu rzeczy dojrzałem, mam trochę inne spojrzenie na piłkę i na funkcjonowanie grupy. Wrocław to mój dom, jestem dumny, że mogę być częścią tak wielkiego projektu i rozwijać się razem z nim

 - w rozmowie z klubowymi mediami powiedział trener WKS-u, Piotr Jagieła. 

W międzyczasie Śląsk rozczarowywał w lidze, jednak świetnie radził sobie w pucharze, awansując do finału.(wygrana 2:1 z AP Gdańsk). Niestety Trójkolorowe w najważniejszym meczu musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając w Lublinie z GKS-em Katowice 0:3.

Na początku maja klub z ul. Oporowskiej 62 poinformował o przedłużeniu kilku kontraktów. Na dłużej w Śląsku zostały: Magdalena Półrolniczak, Dominika Szkwarek, Aleksandra Żurek, Karolina Iwaśko oraz Hanna Wieczerzak. 

Końcówka sezonu nie należała do udanych. WKS przegrał trzy ostatnie ligowe mecz i zakończył sezon na ósmym miejscu. 

(tabela Ekstraligi Kobiet) zdjęcie. 90minut.pl

Po ostatnim meczu z Czarnymi Sosnowiec (1:2) klub pożegnał sześć zawodniczek, które w przyszłym sezonie nie będą już reprezentować zielono-biało-czerwonych barw. Z drużyną z Wrocławia pożegnały się: Julia Maskiewicz, Klaudia Adamek, Krystyna Flis, Natalia Skiba, Oliwia Związek oraz Jagoda Ostrowska.

Warto również wspomnieć, o tym, że w jedenastce sezonu znalazła się Marcelina Buś, najskuteczniejsza piłkarka Śląska w sezonie 2023/24, która pod koniec maja również przedłużyła kontrakt z klubem z Dolnego Śląska. 

ZOBACZ też: Euro: Holenderskie wątki w Śląsku Wrocław

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.