PNK: Przedłużone kontrakty i kolejne sparingowe zwycięstwo

23.07.2023 (01:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/7/vvvv_64bc5ec26bd5c.jpg

fot.: Paweł Kot

Piłkarki Śląska Wrocław wygrały w drugim letnim sparingu ze Slovanem Liberec 3:2. Dwa gole dla WKS- strzeliła Klaudia Adamek, a jedno trafienie dołożyła Dominika Szkwarek. Przed spotkaniem dowiedzieliśmy się, że kontrakt z klubem przedłużają Anna Bocian i Aleksandra Żurek.  

Kolejny sparing i kolejna wygrana. Po pokonaniu Banika Ostrava 6:0, trójkolorowe poszły za ciosem i w czeskim Gródku nad Nysą wygrały 3:2 ze Slovanem Liberec. 

Slovan Liberec - Śląsk Wrocław 2:3 

- Adamek 2x, Szkwarek

Śląsk Wrocław:  Skiba - Watral, Dudziak, Maskiewicz, Klimczak, Marcelina Buś, Lewicka, Czudecka, Flis, Iwaśko, Adamek

 

NOWE KONTRAKTY PODPISANE!

To nie koniec pozytywnych informacji, przed meczem kontrakt z klubem o kolejny sezon przedłużyły Anna Bocian i Aleksandra Żurek. Kontrakty zawodniczek będą obowiązywały do końca sezonu 2023/24.

- Zostałam we Wrocławiu, bo wierzę w ten projekt i w całą drużynę. Jeszcze nie pokazałyśmy pełni naszych możliwości i czuję, że ten sezon może być właśnie tym "przełomowym". Może nie będziemy faworytkami, ale dzięki ciężkiej pracy zbudujemy coś dobrego 

- dla oficjalnej strony klubu powiedziała Aleksandra Żurek.

- Bardzo cieszę się, że udało nam się przedłużyć umowę z Anią na kolejny sezon. To niezwykle doświadczona zawodniczka, która świetnie zna realia polskiej piłki kobiecej. Dzięki swojemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu Ania ma szansę rozegrać kolejny świetny sezon w Orlen Ekstralidze, a nasze młode bramkarki mogą czerpać od niej wiedzę całymi garściami

- mówi szkoleniowiec WKS-u, Piotr Jagieła. 

ZOBACZ też: MŁODZIEŻ: Podsumowanie występów Śląska Wrocław w CLJ (cz. I)