PNK: Siedem goli w meczu o ćwierćfinał!

18.02.2024 (12:30) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/6/fdsfsdfsdf_647f51699b582.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Piłkarki Śląska Wrocław rozgromiły Junę-Trans Stare Oborzyska 7:0 i awansowały do 1/4 finału Pucharu Polski. Dwa gole w tym spotkaniu strzeliła Katarzyna Białoszewska, a po jednym trafieniu dołożyły Magdalena Półrolniczak, Marcelina Buś, Joanna Wróblewska, Natalia Sitarz i Klaudia Adamek. 

W 1/16 finału piłkarki WKS-u pokonały HydroTruck Radom 3:0. W kolejnej rundzie Trójkolorowe trafiły na drużynę z II ligi, jednak nie było mowy o lekceważeniu rywalek. 

Już od początku meczu Śląsk przejął inicjatywę. W 9. minucie do siatki trafiła Półrolniczak, dwadzieścia minut później, z najbliższej odległości dośrodkowanie Karoliny Iwaśko wykończyła Marcelina Buś. Jeszcze przed przerwą pierwszą bramkę po powrocie do WKS-u zdobyła Katarzyna Białoszewska. Piłkarki trenowane przez Piotra Jagieła już po pierwszej połowie praktycznie przesądziły losy tego meczu. 

Druga część spotkania zaczęła się od podyktowania rzutu karnego dla Śląska, który został pewnie zamieniony na bramkę przez Joannę Wróblewską. Następnie do siatki trafiały: ponownie Białoszewska, Sitarz oraz Adamek.

Trójkolorowe rozgromiły drugoligowy zespół 7:0 i pewnie awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. 

Juna-Trans Stare Oborzyska - Śląsk Wrocław 0:7 (0:3)

Półrolniczak 9', Marcelina Buś 29', Białoszewska 39',57', Wróblewska 48' (k), Sitarz 65', Adamek 87'

Śląsk Wrocław: Bocian - Szkwarek (60' Maskiewicz), Dudziak, Węcławek, Lewicka (68' Martyna Buś), Żurek, Wróblewska (60' Sitarz), Półrolniczak (46' Czudecka), Iwaśko, Marcelina Buś, Białoszewska (60' Adamek).

ZOBACZ też: Schwarz: Ciężko się gra przeciwko cofniętemu zespołowi

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.