PNK: Śląsk przekłada mistrzowską fetę! (RELACJA)

15.05.2023 (19:50) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/12/cats_638a13c026a90.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Piłkarki Śląska Wrocław wygrały na wyjeździe z GKS-em Katowice 2:0. Przekładając, jeśli nie odwołując tym samym zdobycie mistrzostwa przez zespół z Katowic. Gole dla WKS-u zdobyły Kamila Czudecka i Oliwia Związek.  

Mecz w Katowicach miał ogromne znaczenia dla tabeli ekstraligi. W przypadku zwycięstwa GKS-u, drużyna ze Śląska po meczu mogła cieszyć się z mistrzostwa Polski.

Już w drugiej minucie do bramki trafiła Białoszewska, jednak radość Trójkolorowych nie trwała długo, bo dosłownie chwile później pani sędzia odgwizdała pozycję spaloną napastniczki Śląska. Pierwsze 10 minut to zdecydowana przewaga Śląska. Wrocławianki nie pozwalały GieKSie na wyjście z własnej połowy. Z upływem czasu do głosu doszła jednak GieKSa. W 21. Minucie w słupek sprzed pola karnego uderzyła Klaudia Adamek. W 40. minucie GKS powinien prowadzić. Strzał jednej z zawodniczek gospodarzy minęła jedna bramkę Anny Bocian. Chwile później znowu GKS, znów jednak górą defensywa WKS-u. Chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę  fantastyczną akcje przeprowadziła Maciążka, jednak znów nic z tego nie wyszło.

Drugą połowę spotkania ponownie lepiej zaczęły wrocławianki. W dobrej sytuacji Adamek uderzyła niestety prosto w bramkarkę. W 55. minucie druga żółta i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymała Kozarzewska. W 52. minucie dobrze w polu karnym odnalazła się Czudecka, jednak jej strzał został obroniony przez Klimek. Dwadzieścia minut przed końcem meczu strzelanie rozpoczęła Czudecka, która przelobowała Klimek. Na reakcje katowiczanek nie trzeba było długo czekać. W 74. minucie Dominika Misztal uderzyła w poprzeczkę. W 82. minucie Śląsk podwyższył prowadzenie. Do siatki trafiła Oliwia Związek. Był to debiutancki gol 15-latki w ekstralidze.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił i licznie zgromadzeni tego dnia kibice przy Bukowej opuszczali stadion w smutnych nastrojach. Ostatni mecz w sezonie 2022/23 Śląsk rozegra 28 maja na Kłokoczycach z Pogonią Szczecin. 

GKS Katowice- Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Czudecka 68’, Związek 82’

GKS Katowice: Klimek - Maciążka, Zając, Kozarzewska, Olszewska, Misztal, Turkiewicz, Brzęczek, Tkaczyk, Kłoda, Hajduk

Śląsk Wrocław: Bocian - Maskiewicz, K.Ostrowska, Korda (75’ Dudziak), Kulig, Żurek, Krzyżanowska (46’ Węcławek), Marcelina Buś (75’ Iwaśko), Czudecka, Adamek (75’ Związek), Białoszewska

ZOBACZ też: Grali młodzi