PNK: Strata punktów

20.04.2024 (14:45) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/11/dsfsdf_6558fac3c5fd9.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk Wrocław tylko zremisował z Rekordem Bielsko-Biała 2:2. Bramki dla WKS-u strzelały Marcelina Buś i Klaudia Adamek.  

Zacięła się maszyna Piotra Jagieła. Trójkolorowe po długiej serii zwycięstw z rzędu, ponownie tracą punkty. Tym razem remis z dziesiątą drużyną w tabeli. 

Strzelanie w 42. minucie rozpoczęła Marcelina Buś, która wykorzystała ciekawe zagranie piłki przez Klaudię Adamek, wybiegając sam na sam z bramkarką Rekordu nie pomyliła się i pewnie wpakowała piłkę do siatki. Na drugą bramkę tego dnia kibice musieli poczekać prawie całą drugą połowę. W 84. minucie w pole karne Śląska wpadła Daria Długokęcka minęła dwie piłkarki Śląska i uderzyła nie do obrony, doprowadzając do remisu. Trzy minuty później znowu prowadził Śląsk. Piłkę na 5. metrze otrzymała Klaudia Adamek i huknęła nie do obrony, wyprowadzając WKS na prowadzenie. Ostatnie słowo należało jednak do Rekordu. W doliczonym czasie gry, seria podań w polu karnym Śląska zakończona została uderzeniem z woleja przez Lichwę, która tym samym doprowadziła do remisu. 

Następne spotkanie Śląsk rozegra 24 kwietnia o godzinie 17:00. Rywalkami WKS-u będzie AP Gdańsk, w ramach półfinału Pucharu Polski. Mecz odbędzie się w stolicy województwa pomorskiego.

Śląsk Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 2:2 (1:0)

Marcelina Buś 42' Adamek 87' - Długokęcka 84', Lichwa 90'

Śląsk Wrocław: Wieczerzak - Szkwarek, Dudziak, Węcławek, Lewicka, Żurek, Martyna Buś, Sitarz, Flis, Marcelina Buś, Białoszewska

ZOBACZ też: REZERWY: Seria zwycięstw u siebie trwa. Śląsk II - Górnik II 2:0 (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.