PNK: Ważne zwycięstwo

09.03.2024 (18:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/9/DSC_4940_65106c372eb4c.jpeg

fot.: Rafał Sawicki

Piłkarki Śląska Wrocław kontynuują zwycięską passę. W drugim meczu rudny wiosennej WKS pokonał na Kłokoczycach Górnik Łęczna 3:1. Bramki dla Trójkolorowych strzelały: Kamila Czudecka, Marcelina Buś i Aleksandra Żurek.  

Po wygranej ze Stomilankami Olsztyn, na zespół prowadzony przez Piotra Jagieła czekał zdecydowanie trudniejszy rywal. Do Wrocławia przyjechał Górnik Łęczna, czyli 3 zespół ekstraligi.

Nie mógł się zacząć lepiej ten mecz dla Śląska. Już w 50 sekundzie z najbliższej odległości do siatki trafiła Czudecka. W 37. minucie sytuację sam na sam celnym lobem zakończyła Marcelina Buś i był już 2:0. Po przerwie do ataku ruszyły piłkarki z Łęcznej. Bardzo podobnie, jak w pierwszej połowie Śląsk rozegrały piłkę zawodniczki Górnika i również z najbliższej odległości Rapacka zdobyła kontaktową bramkę. Ostatnie słowo należało jednak do Śląska. W 78. minucie zamieszanie w polu karnym Górnika wykorzystała Żurek i bez zastanowienia huknęła z 5. metra, nie dając szans bramkarce gości. 

Śląsk wygrał kolejny mecz i awansował na szóste miejsce w tabeli ekstraligi. W następnej kolejce Śląsk zagra w Szczecinie z liderem rozgrywek Pogonią. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 16 marca. 

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 3:1 (2:0)

Czudecka 1', Marcelina Buś 37', Żurek 78'

Śląsk: Wieczerzak, Szkwarek, Dudziak, Maskiewicz, Żurek, Wróblewska, Sitarz, Czudecka, Półrolniczak, Marcelina Buś, Białoszewska

ZOBACZ też: W mediach o Śląsku: Emocje w walce o mistrzostwo

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.