PNK: Wielki powrót do Śląska!

20.12.2023 (20:35) | Piotr Kryński
uploads/images/2023/12/s_658340d9ba501.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Transferowy hit w Śląsku! Do Wrocławia po półrocznej przerwie wraca Katarzyna Białoszewska. Napastniczka związała się z klubem dwuletnią umową.  

Katarzyna Białoszewska dołączyła do WKS-u w lecie 2022 roku z opuszczającej najwyższą klasę rozgrywkową Tarnovii Tarnów. Napastniczka w zeszłym sezonie rozegrała łącznie 26 spotkań, w których strzeliła 15 goli. Po udanym roku, piłkarka zamieniła Dumę Dolnego Śląska na Sporting de Huelva, hiszpańska przygoda nie trwała jednak długo, urazy oraz strata miejsca w składzie spowodowała, że już pięć miesięcy później rozwiązała kontrakt i ponownie dołączyła do zespołu prowadzonego przez Piotra Jagieła. 

- W Śląsku po prostu czułam się dobrze, dlatego wybór dla mnie był prosty. Rozmawialiśmy już przed wyjazdem do Hiszpanii, że gdyby było coś nie tak, to zawsze mam możliwość powrotu, dlatego cieszę się, że znów tu jestem. Chciałabym też podziękować mojemu agentowi, Dawidowi Płaczkiewiczowi oraz Maciejowi Bączykowi ze Śląska

- dla klubowej strony Katarzyna Białoszewska.

- W minionej rundzie w niektórych meczach brakowało nam skuteczności i wykończenia akcji w ofensywie. Jestem przekonany, że Kasia Białoszewska będzie idealnym wzmocnieniem i uzupełnieniem naszego składu, a wiosną będziemy groźni dla każdego. Chcemy rozwijać piłkę kobiet i cieszymy się, że taka zawodniczka dołącza do klubu

 - zaznacza dyrektor sportowy WKS-u, David Balda.

W Śląsku Katarzyna Białoszewska będzie będzie występować z numerem 44, natomiast kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025.

ZOBACZ też: Nowy trener w sztabie Jacka Magiery. Oszust dołącza do Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.