Polski klub sięgnie po Zohore? Znamy stanowisko piłkarza

10.02.2024 (18:27) | Łukasz Grzywaczyk
uploads/images/2024/1/DSC_7029_65a7b0a61b76c.JPG

fot.: Marcin Polański

Ruch Chorzów to jeden z klubów zainteresowanych wypożyczeniem Kennetha Zohore ze Śląska Wrocław - donoszą Bartosz Wieczorek i Dominik Pasternak z TVP Sport. Informacje te potwierdza duński portal Tipsbladet, na łamach którego Duńczyk skomentował ostatnie działania WKS-u w związku z jego karierą. 

W sobotni poranek na profilu Bartosza Wieczorka ukazała się informacja, jakoby Kenneth Zohore miał znaleźć się w kręgu zainteresowań Ruchu Chorzów. Choć nie ma jeszcze pewności, czy Duńczyk zasili ekstraklasowy klub, trwają rozmowy w sprawie pozyskania piłkarza - czytamy na stronie TVP Sport.

 

Informacje o zainteresowaniu Ruchu potwierdza duński portal Tipsbladet.dk, który w ostatnim czasie przeprowadził wywiad z 30-latkiem, gdzie poruszony został temat jego odejścia z Wrocławia.

- To (wiosna bez gry - red.) się nie wydarzy. Nie sądzę, by stało się tak, że będę tutaj, gdy wszystkie okienka się zamkną

- mówi piłkarz.

Dla przypomnienia - zimowe okienko w Polsce zamyka się 22 lutego. Jednak transfer do krajów takich jak Szwecja czy Norwegia, byłby możliwy kolejno do 28 marca oraz trzeciego kwietnia.

- Wszystko jest naprawdę na swoim miejscu. Chodzi bardziej o to, czego chcę. Tego nie jestem do końca pewien, ponieważ wciąż zastanawiam się, jakie rozwiązanie będzie najwłaściwsze. Mam też rodzinę, więc nie chodzi tylko o mnie

- wyjaśnia.

Zohore zaznaczył również, że nie żywi urazy do Śląska.

- Wszystko jest w porządku, rozumiem decyzję klubu. Nie gniewam się. Jestem bardzo wyrozumiały. Inni zawodnicy spisali się dobrze

- twierdzi napastnik.

- Ćwiczę z trenerem przygotowania fizycznego pierwszej drużyny, aby utrzymać się w formie. Zanim wróciłem do domu, byłem z klubem przez długi czas na obozie treningowym, więc jestem w dobrej formie. Ważne jest, by to utrzymać, abym był gotowy na następny klub

- podkreśla.

Saga transferowa związana z odejściem Duńczyka ciągnie się już od dłuższego czasu. Na początku stycznia informowaliśmy o potencjalnej chęci pozbycia się 30-latka, a z czasem informacje te potwierdzali Jacek Magiera czy David Balda. Zohore w rundzie jesiennej rozegrał jedynie 143 minuty, a na obozie przygotowawczym w Umagu wystąpił tylko w jednym meczu (28 minut, najmniej ze wszystkich napastników).

Były gracz West Bromu nie był obecny podczas niedzielnej prezentacji składu Śląska na rundę wiosenną. Jak się później okazało, było to związane z przeniesieniem piłkarza do trzecioligowych rezerw WKS-u. Podjętą decyzję skomentował sam trener Wojskowych Jacek Magiera.

- Moją decyzją Kenneth Zohore na dziś nie jest w kadrze pierwszego zespołu na wiosnę 2024. W kadrze mamy 21 zawodników z pola plus czterech bramkarzy. Ta grupa piłkarzy bierze odpowiedzialność za to, co będzie się działo w rundzie wiosennej

- powiedział szkoleniowiec na antenie Telewizji Echo24.

Gdyby przenosiny do Ruchu stały się faktem, Zohore zostałby nowym partnerem z ataku byłego gracza WKS-u Daniela Szczepana. 28-latek z wrocławskim klubem związany był w latach 2018-2020. W obecnym sezonie jest jednym z najlepszych graczy swojego zespołu - w 18 spotkaniach Ekstraklasy zdobył siedem bramek i zanotował jedną asystę.

ZOBACZ też: ODPRAWA ŚLĄSKA: Kogo obserwował Balda?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.