TRANSFERY: Napastnik jeszcze tej zimy opuści Śląsk?

11.01.2024 (14:30) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/1/kenneth_659fea8fa5b44.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Do Śląska Wrocław został sprowadzony jako następca/zastępca Erika Exposito. Tymczasem jesienią Kenneth Zohore zagrał tylko 143 minuty w pierwszym zespole WKS-u (w tym 81 w Ekstraklasie). Duńczyk okazał się niewypałem transferowym. Czy odjedzie z klubu jeszcze przed końcem kontraktu?  

Kenneth Zohore trafił do Śląska latem zeszłego roku. Z wrocławskim klubem podpisał roczną umowę z możliwością przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy. Duńczyk od początku sezonu był jednym z tych graczy, wokół których dużo mówiło się o braku odpowiedniego przygotowania fizycznego. Wspominał o tym również trener Jacek Magiera: 

- Jeżeli Zohore wchodzi na kilkanaście minut z Lubinem i później musi trzy dni odpuszczać treningi z powodu naciągniętego mięśnia, bo długo nie trenował, to nie ma sensu, aby tak długo to ciągnąć. Dlatego zostali objęci indywidualną opieką czy indywidualnym przygotowaniem do kolejnych spotkań. Kiedy to będzie? Zależy to tylko i wyłącznie od nich. Od ich zaangażowania, determinacji i pracy nad sobą w każdym elemencie. Bo to nie tylko trening piłkarski, ale też przygotowanie swojego ciała do ekstremalnego wysiłku, jakim jest mecz piłkarski

- stwierdził szkoleniowiec Wojskowych po sierpniowym meczu ze Stalą Mielec. 

Fakty są takie, że jesienią Kenneth Zohore zagrał w siedmiu meczach i zgromadził na swoim koncie tylko 143 minut, z czego tylko trzy razy na murawie spędził więcej niż 20 minut, a w każdym z tych występów ciężko było szukać pozytywów w grze niespełna 30-latka. Jak informuje Szymon Janczyk z "Weszło", Śląsk poważnie zastanawia się nad wypożyczeniem, a nawet oddaniem Zohore do innego klubu. Jeśli ktoś zainteresuje się jego usługami, jeszcze zimą Duńczyk zmieni pracodawcę. W przeciwnym razie napastnik zostanie we Wrocławiu do czerwca, a jego umowa nie zostanie przedłużona. 

Innym zawodnikiem, który może zamienić Śląsk na inny zespół jest Cameron Borthwick-Jakckson. Według naszych informacji, włodarze WKS-u również zastanawiają się nad tymczasowym transferem angielskiego obrońcy. 

ZOBACZ też: Śląsk wrócił do treningów. Czterech nieobecnych, są nowe twarze! (RELACJA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.