Przedmundialowy sparing Śląska

16.11.2022 (18:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/11/druzyna_6374fe1965eb5.jpg

fot.: Krzysztof Porębski

Przed rozpoczęciem zimowej przerwy zespół trenera Ivana Djurdjevicia rozegra mecz towarzyski z zespołem występującym w klasie okręgowej. Sparing uświetni obchody wyjątkowego jubileuszu. 

Śląsk Wrocław w sobotę 19 listopada rozegra w Zgorzelcu sparing z trzecioligową Nysą – oficjalnie poinformował klub z Oporowskiej. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00, a o tym, że są takie plany pytany przez nas trener Ivan Djurdjević mówił już na konferencji prasowej przed ostatnim meczem z Legią Warszawa (0:0). Sparing z Nysą uświetni obchody 50-lecia klubu ze Zgorzelca. Sobotni rywal Śląska po czternastu kolejkach w jeleniogórskiej grupie klasy okręgowej zajmuje 9. miejsce w szesnastozespołowej stawce. Ostatni ligowy mecz w 2022 roku rozegra w ostatni weekend listopada przeciwko KS Łomnica.

Zaplanowany w przeddzień rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze sparing z Nysą, zgodnie z zapowiedziami trenera Djurdjevicia, będzie ostatnim akcentem pracy drużyny Śląska przed zimową przerwą. Trwający tydzień miał zostać poświęcony na badania, a także grupowe i indywidualne rozmowy, zaś powrót do treningów zaplanowany jest na 27 grudnia. Wrocławianie w trakcie przygotowań do rundy wiosennej wylecą do Turcji, a pierwszy ligowy mecz po zimowej przerwie rozegrają w ostatni weekend stycznia przeciwko Zagłębiu Lubin przed własną publicznością. Jak powiedział szkoleniowiec Śląska, w marcu planowane jest natomiast kolejne spotkanie z Nysą Zgorzelec.

ZOBACZ też: Legendy uświetniły 75-lecie

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.