REZERWY: Bolesna porażka na koniec (RELACJA)

19.02.2021 (22:45) | Karol Bugajski
uploads/images/2019/12/DSC_7632_5d8794d20ae99-sawicki_5e000106595da.JPG

W ostatnim zimowym meczu sparingowym rezerwy Śląska nie miały większych szans w starciu z wyżej notowanym rywalem. Pierwszoligowy GKS Jastrzębie zadał drużynie trenera Piotra Jawnego cztery ciosy.

Już w pierwszej połowie piątkowego sparingu rozgrywanego w Rybniku-Kamieniu Paweł Budzyński musiał trzykrotnie wyjmować piłkę z siatki. W 25. minucie prowadzenie pierwszoligowcowi zapewnił Daniel Feruga, osiem minut później kolejnego gola dołożył Daniel Rumin, a krótko przed przerwą podwyższył Jakub Apolinarski. Piłkarz, który w poprzednim sezonie rozegrał pięć meczów ekstraklasy w barwach Rakowa Częstochowa, w piątkowe popołudnie okazał się królem polowania i schodził z boiska z dubletem, po tym jak w 87. minucie trafił po raz drugi pieczętując wysokie zwycięstwo swojego zespołu.

Trener Piotr Jawny miał do dyspozycji między innymi Marcela Zyllę, który w ubiegłotygodniowym meczu pierwszej drużyny z Wisłą Kraków (1:1) zobaczył czwartą żółtą kartkę w tym sezonie ekstraklasy i nie może być brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na niedzielne spotkanie przy Bułgarskiej. Były zawodnik rezerw Bayernu Monachium rozegrał w Rybniku-Kamieniu pełne 90 minut, jego obecność nie przełożyła się jednak na większą jakość w ekipie rezerw Śląska.

Mecz był okazją do spotkania starych znajomych – w pierwszym składzie GKS Jastrzębie wybiegli związani w przeszłości z zielono-biało-czerwonymi Mariusz Pawełek i Daniel Szczepan. Były golkiper przywdziewał barwy wrocławian przez trzy sezony, zaś napastnik przez półtora roku, po tym jak przeniósł się na Oporowską po świetnym sezonie w 2. lidze właśnie w barwach GKS Jastrzębie.

Piątkowa porażka zwieńczyła przygotowania drugoligowych rezerw Śląska do rundy wiosennej (skrót możecie zobaczyć TUTAJ). Podopieczni trenera Jawnego w ciągu ostatnich kilku tygodni rozegrali siedem meczów – wygrali pięć z nich, a przegrali dwa. Tydzień temu potrafili znaleźć sposób na innego pierwszoligowca Chrobrego Głogów, z którym wygrali na wyjeździe 2:1. Śląsk II wiosenną część sezonu zainauguruje wyjazdem do Stargardu na mecz z Błękitnymi. Początek rywalizacji w ramach 19. kolejki 2. ligi w niedzielę 28 lutego o 13:00.

GKS Jastrzębie 4:0 (3:0) Śląsk II Wrocław

Feruga 25', Rumin 33' (k.), Apolinarski 43', 87'

GKS Jastrzębie:

(I połowa) Pawełek - Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Apolinarski, Bielak, Mróz, Feruga, Ali - Rumin

(II połowa) Pawełek (60' Drazik) - Kulawiak (60' Zalewski), Komor (60' Bondarenko), Słodowy, Niewiadomski - Jadach, Bielak (60' Dzida), Zejdler, Feruga (60' Mróz), Ali (60' Apolinarski) - Szczepan