REZERWY: Michalski wypożyczony do I ligi

13.07.2022 (18:30) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/1/Zrzut ekranu 2022-01-28 002859_61f32b1a9fe7f.png

fot.: Mateusz Porzucek

Utalentowany obrońca Śląska Wrocław najbliższe miesiące spędzi na wypożyczeniu na zaplecze ekstraklasy. Szymon Michalski przy Oporowskiej trenuje od 2017 roku. 

18-letni obrońca Szymon Michalski został wypożyczony do końca sezonu ze Śląska Wrocław do pierwszoligowej Skry Częstochowa. W umowie zawarto opcję powrotu zimą, a sam zawodnik jest krótko po powrocie ze zgrupowania pierwszego zespołu w Słowenii. Ten może nie był dla niego tak udany jak zimowy, kiedy śmiało można było go nazywać największym wygranym, nie ulega jednak wątpliwości, że w kontekście przyszłości Śląska, zdecydowanie warto o nim pamiętać. Michalski do Akademii Piłkarskiej wrocławian trafił przed sezonem 2017/2018, a wcześniej występował w juniorskich zespołach z Gądkowic oraz Milicza.

- Mam nadzieję, że w Skrze mogę się na tyle rozwinąć, by wrócić do Śląska i walczyć o miejsce w pierwszym składzie -

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę Śląska Michalski.

Michalski w poprzednim sezonie zadebiutował na szczeblu centralnym i od razu okazał się jedną z najważniejszych postaci rezerw w skali całego sezonu. Jego bilans w Śląsku II na razie zatrzymał się na 27 występach okraszonych bramką w kwietniowym meczu ze Stalą Rzeszów przy Oporowskiej (1:2). Jego nowy zespół Skra Częstochowa w poprzednim sezonie był sensacyjnym beniaminkiem I ligi, jednak nadspodziewanie pewnie wywalczył utrzymanie. Jego głównym problemem jest infrastruktura, w związku z czym rywali podejmuje na stadionie GKS Bełchatów. Nowym szkoleniowcem Michalskiego będzie Jacek Rokosa, który pod Jasną Górą pojawił się w maju 2017 roku, a pierwszy ligowy mecz Skra rozegra w piątek o godzinie 20:30 przeciwko Ruchowi w Chorzowie.

ZOBACZ też: Derbowe TOP5 ostatnich lat (RANKING)