REZERWY: Walkower odebrał wrocławianom pozycję lidera

28.05.2024 (09:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2024/5/wroclaw_665561d6bcac8.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Jeszcze w niedzielę po wygranej Śląska II Wrocław w Zielonej Górze ogłaszaliśmy skuteczną obronę pozycji lidera, a kilkanaście godzin później dotarła do nas wiadomość o walkowerze w meczu Rekord Bielsko-Biała - Warta Gorzów Wielkopolski. Oznacza to, że Trójkolorowi na dwie kolejki przed końcem sezonu spadli na drugą pozycję w tabeli.  

W zakończonej już 32. kolejce III ligi rezerwy Śląska pokonały na wyjeździe Lechię Zielona Góra 2:0. Do siatki gospodarzy trafili Jakub Lutostański oraz Mateusz Stawny. Wygrana spowodowała, że WKS obronił pozycję lidera, ale jak się później okazało, nie na długo. 

W poniedziałek do przestrzeni publicznej dotarła wiadomość o ukaraniu Warty Gorzów Wielkopolski walkowerem za mecz z Rekordem Bielsko-Biała w ramach 31. kolejki, zakończony wynikiem 2:2. W przytoczonym spotkaniu w barwach gorzowian nie mógł wystąpić Shuto Nakano, wprowadzony w 65. minucie. Nie minęło bowiem przepisowe 48 godzin od jego poprzedniego meczu - Japończyk zagrał w czwartoligowych rezerwach. 

Tym samym Rekord zgarnął komplet punktów i wrócił na fotel lidera. Podopieczni trenera Klaczy mają na swoim koncie 69 punktów i nad drugim Śląskiem II Wrocław mają teraz dwa oczka przewagi. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. Jak prezentuje się terminarz na ostatnie dwa tygodnie dla obu zespołów? 

33. kolejka: 

  • Śląsk II Wrocław - Stilon Gorzów Wielkopolski 
  • Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 

34. kolejka:

  • Rekord Bielsko-Biała - Górnik Polkowice 
  • Karkonosze Jelenia Góra - Śląsk II Wrocław 

ZOBACZ też: PNK: GKS ponownie za mocny

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.