REZERWY: Wzmocnienie środka pola

26.07.2021 (20:30) | Kacper Rudzik
uploads/images/2021/7/obraz_2021-07-26_200410_60fef93c23d31.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Dopiero co ogłoszono odejście Macieja Pałaszewskiego do Górnika Polkowice, a już Śląsk Wrocław uzupełnił lukę w linii pomocy drużyny rezerw. Filip Olejniczak, który w ubiegłym sezonie występował w Ślęzy Wrocław, podpisał roczny kontrakt z WKS-em. 

Wrocławianin ostatnie lata spędził na występach w Ślęzy Wrocław, Orle Pawłowice, JFC Frankfurt. Ważnym etapem jego kariery był pobyt w Ruchu Chorzów, gdzie był blisko debiutu w ekstraklasie. W ubiegłym sezonie w barwach żółto-czerwonych rozegrał 25 spotkań na poziomie III Ligi oraz 2 w Pucharze Polski, w których uzbierał 6 bramek.

"Filip był czołową postacią zespołu Ślęzy i z pewnością posiada umiejętności, które predysponują go do gry na wyższym poziomie. Jesteśmy przekonani, że może się u nas rozwinąć i wzmocnić rywalizację w środku pola"

- tak profil tego zawodnika opisał cytowany przez oficjalną stronę klubu Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Filip Olejniczak to technicznie uzdolniony pomocnik, który wyróżnia się spokojem z futbolówką przy nodze. Nie ma problemu z presją przeciwników, dzięki czemu potrafi dobrze kontrolować tempo i kierunki rozgrywania akcji drużyny. Stylem gry kibicom może przypominać Sebastiana Dudka, bo jednym z elementów repertuaru jego zagrań jest "kółeczko" wykonywane w centralnej strefie.

- Olejniczak to dobry, inteligentny zawodnik.  Był we Frankfurcie, był w Chorzowie, ale kiedyś nie miał serca do piłki. Dwukrotnie, po bardzo dobrych sezonach w trzecioligowej Ślęzie, "kończył karierę" i szedł do grającego w klasie A Orła Pawłowice. Jednak po roku wracał, teraz dojrzał. Ubiegły sezon miał bardzo dobry. Wpływ na transfer pewnie miała też częsta obecność na Ślęzie trenera Krzysztofa Wołczka -

- stwierdził nasz ekspert od wrocławskiej piłki Jacek Bratek.

Pierwsza szansa na występ Olejniczaka już w najbliższą niedzielę, gdy drugoligowe rezerwy Śląska rozpoczną nowy sezon II ligi. Rywalem zielono-biało-czerwonych na stadionie przy Oporowskiej będzie Hutnik Kraków - pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 12:00.

ZOBACZ też: FOTO: Kibice na meczu Śląsk Wrocław - Warta Poznań