TRANSFERY: Pałaszewski oficjalnie w nowym klubie

26.07.2021 (14:15) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/5/rezerwy_60a68bd8e35d2.png

fot.: Paweł Kot

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi informacjami, Maciej Pałaszewski zamienia Śląsk Wrocław na zaplecze ekstraklasy. 23-letni pomocnik został przekonany do transferu przez trenera dobrze znanego przy Oporowskiej. 

Tak jak zapowiadaliśmy w ubiegłym tygodniu, Maciej Pałaszewski przenosi się ze Ślaska Wrocław do pierwszoligowego Górnika Polkowice. Z nowym klubem podpisał umowę obowiązującą do końca czerwca 2023 roku, a przy Kopalnianej spotka trenera Pawła Barylskiego, który w marcu po latach rozstał się z zielono-biało-czerwonymi i właśnie rozpoczyna pierwszą samodzielną pracę. W zaplanowanej już na najbliższy weekend 1. kolejce I ligi beniaminek z Polkowic będzie rywalizował na własnym stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, którego opiekunem niedawno został z kolei inny były szkoleniowiec wrocławian Piotr Jawny.

Wychowany w Polarze Wrocław Pałaszewski do Śląska trafił w trakcie sezonu 2012/2013. W ekstraklasie rozegrał łącznie 36 meczów, w trakcie swojej przygody z Oporowską był wypożyczany do drugoligowego wówczas Rakowa Częstochowa, a także występującego na zapleczu ekstraklasy Stomilu Olsztyn. To właśnie z tego drugiego klubu wrócił do Śląska przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek i liczył na walkę o miejsce w podstawowym składzie ekstraklasowego zespołu. W pierwszej części sezonu 2020/2021 skończyło się na 13 występach w najwyższej klasie rozgrywkowej, a od marca Pałaszewski grał już tylko w drugoligowych rezerwach. Jego ostatni mecz w zielono-biało-czerwonych barwach przypadł na… rywalizację z Górnikiem w Polkowicach (2:2) w połowie maja.

ZOBACZ też: Vademecum Kibica - jesień 2021