REZERWY: Znamy plan przygotowań do nowego sezonu

21.06.2022 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/11/wolczek_6190da57093f2.png

fot.: Rafał Sawicki

Krótki obóz i cztery sparingi – w ten sposób Śląsk II Wrocław spędzi letnie przygotowania do nowego sezonu II ligi. Pierwsze dni w zespole Krzysztofa Wołczka upływają pod znakiem badań oraz testów. 

Śląsk II Wrocław we wtorek rozpoczął przygotowania do zbliżającego się sezonu II ligi. W środę i czwartek zawodników drugiego zespołu zielono-biało-czerwonych czekają testy i badania wydolnościowe, jednocześnie warto zaznaczyć, że już od dwóch tygodni piłkarze Krzysztofa Wołczka trenowali indywidualnie. Do startu nowego sezonu na drugoligowych boiskach pozostał mniej niż miesiąc – Śląsk II w tym czasie rozegra cztery mecze towarzyskie, a także wyjedzie na kilkudniowy obóz. Wśród sparingpartnerów rezerw znaleźli się głównie rywale z II ligi, przy Oporowskiej zostaną rozegrane jednak również derby Wrocławia. Wiadomo już, że Śląsk II do sezonu przystąpi bez kilku piłkarzy, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ.

Pierwszym sparingowym rywalem drużyny prowadzonej przez Krzysztofa Wołczka będzie zdegradowany z zaplecza ekstraklasy GKS Jastrzębie, a początek spotkania zaplanowano na sobotę 25 czerwca o godzinie 12:00 przy Oporowskiej. Później Śląsk II wyjedzie na zgrupowanie, podczas którego jego rywalem w Jarocinie będą rezerwy Lecha Poznań, zaś w Kaliszu dojdzie do spotkania z tamtejszym KKS. Rolę jedynego letniego przeciwnika spoza szczebla centralnego pełnić będzie Ślęza Wrocław, a konfrontację z trzecioligowcem zaplanowano na sobotę 9 lipca. Tydzień później zielono-biało-czerwoni rozegrają pierwszy w sezonie mecz o ligowe punkty, a terminarz zafunduje im wyjazd do Raduni Stężyca, na której stadionie wiosną poprzedniego sezonu ponieśli bolesną porażkę 2:4 (więcej o zestawie par II ligi pisaliśmy TUTAJ).

PLAN SPARINGÓW ŚLĄSKA II WROCŁAW:

  • Śląsk II - GKS Jastrzębie 25.06, 12:00 Oporowska
  • Śląsk II - Lech II 02.07, 11:00 Jarocin
  • Śląsk II - KKS Kalisz 08.07, 16:00 Kalisz
  • Śląsk II - Ślęza 09.07 Oporowska

ZOBACZ też: Łyszczarz czeka na szansę