Runjaić: Towarzyszy mi uczucie rozczarowania

13.11.2022 (20:15) | Karol Bugajski

Trener Legii Warszawa Kosta Runjaić skomentował niedzielny mecz 17. kolejki ekstraklasy ze Śląskiem Wrocław (0:0). Naszą relację znajdziecie TUTAJ.

Kosta Runjaić: Po strzale Bartosza Slisza na początku meczu, myślałem, że tak to spotkanie będzie wyglądać – myliłem się. Nie był to taki występ z naszej strony, jakiego oczekiwaliśmy. Trzeba oddać naszemu rywalowi, że postawił bardzo trudne warunki, odznaczał się waleczną postawą, grał  na pograniczu faulu, w pierwszej połowie takich mini-fauli oglądaliśmy dużo. Mieliśmy przed sobą również bardzo dobry pressing, z którym musieliśmy się mierzyć. Jeśli dobrze liczę, w pierwszej połowie mieliśmy jeden rzut rożny, trzy strzały, Śląsk cztery rożne, sześć strzałów – to pokazuje, że nie było to najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu. Druga połowa wyglądała już lepiej, mieliśmy kilka okazji na zdobycie bramki, których nie wykorzystaliśmy. Bardziej towarzyszy mi uczucie rozczarowania niż szczęścia, patrząc jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Nie zapominajmy o tym, jak wyglądały przygotowania do tego sezonu, z jakiego punktu startowego zaczynaliśmy. Generalnie, podsumowując, możemy być zadowoleni z miejsca, które zajmujemy, czyli drugiego. Wciąż jesteśmy w grze o Puchar Polski. Nasz powrót w tym sezonie był lepszy niż wiele osób przewidywało przed jego rozpoczęciem. Gratuluję drużynie pierwszej części rozgrywek, przed nami teraz trochę odpoczynku, na pewno będziemy oglądać mecze na mistrzostwach świata. W grudniu wracamy do ciężkiej pracy, będziemy pracować nad szczegółami w naszej grze i zależy nam na dalszym rozwoju zespołu. Wszystkiego najlepszego dla drużyny Śląska i do zobaczenia w stolicy.