Schwarz: Cenimy sobie tę zdobycz

30.04.2022 (18:45) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/10/schwarzlipnicki_616bf55c0384d.png

fot.: Paweł Lipnicki

Pomocnik Śląska Petr Schwarz skomentował sobotni mecz 31. kolejki ekstraklasy z Jagiellonią (1:1). Więcej o spotkaniu wrocławian w Białymstoku przeczytacie TUTAJ. 

Petr Schwarz: Trzeba szanować ten jeden punkt. Chcieliśmy wygrać po nieudanym meczu na własnym stadionie. Liczyliśmy, że uda nam się przywieźć do Wrocławia trzy oczka. Mecz potoczył się tak, jak się potoczył. Cenimy sobie jednak tę zdobycz i idziemy dalej.

Jagiellonia grała w innym ustawieniu niż pozostałe zespoły, z którymi się mierzyliśmy. Byliśmy jednak dobrze przygotowani do meczu, ale niestety zdołali strzelić bramkę. Zabrakło nam skuteczności w wykańczaniu kontrataków, ale taka jest piłka nożna. Myślę, że pokazaliśmy charakter i wiarę, walczyliśmy do końca i szanujemy ten punkt.

Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w tabeli i ile kolejek zostało do końca sezonu. Przez cały tydzień skupialiśmy się jednak tylko na tym meczu, nie pozwoliliśmy wkraść się nerwowości i chcieliśmy zagrać tak, aby zdobyć trzy punkty. Mecz potoczył się tak, jak się potoczył. Mamy jeden punkt i kontynuujemy walkę.

Nie będziemy patrzeć na to, kto w spotkaniu z Pogonią Szczecin będzie faworytem. Dla nas każdy mecz jest ważny. W starciach z Lechem Poznań i Rakowem Częstochowa zagraliśmy nieźle, a to przecież też zespoły z czołówki. To może być nawet dla nas lepsze, ale będziemy skupiać się wyłącznie na sobie. To bardzo ważne. Będziemy chcieli w końcu wygrać. 

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Nowak: Sami sobie robimy problemy