Śląsk partnerem RB Lipsk? ''Chciałbym dążyć do tego''

03.06.2024 (06:00) | Franciszek Wiatr
uploads/images/2024/6/wks (113 of 185)_665370cf0e53d_665c5ff0e641c.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

Niedawno informowaliśmy o tym, jakie plany na transfery wychodzące z klubu ma dyrektor David Balda. Nie jest to jedyny temat, który Czech poruszył w pokoju na X „Śląskowe Gadanie”. Odniósł się on także do pytania na temat relacji z drużynami Red Bulla. 

Red Bull w piłce nożnej działa w Europie prężnie w dwóch klubach – RB Lipsk oraz RB Salzburg. Filozofia tych teamów jest prosta na papierze – stawiać na młodych, a później spieniężyć ich w dużych kwotach (oczywiście bardzo upraszczając). Słowem klucz w stajni ekip marki znanej z produkcji napojów energetycznych jest rozwój. Niejednokrotnie sięgano po zawodników mało znanych, wyciągano ich z przeciętnych drużyn, a później stawiano na nich, dzięki czemu wszyscy zyskiwali.

Ostatnio dyrektor Śląska wpisem na X poinformował, iż nie będzie specjalnie rozszerzać kadry zespołu ze względu na grę na trzech frontach. Przede wszystkim w pierwszej kolejności klub zainwestuje w odnowę biologiczną oraz wzmocni sztab o nowego trenera przygotowanie fizycznego. W odpowiedzi na pytania dotyczące zarzutów, że należy mimo tego sprowadzić nowych piłkarzy, dyrektor odpowiedział w ten sposób:

Zafascynowanie pracą wykonywaną na każdej płaszczyźnie przez stajnie Red Bulla pokazuje on nie pierwszy raz. We wrześniu David Balda pisał, że jego celem jest nauka od najlepszych, a za takich ma właśnie drużynę z Lipska. Już wtedy informował o chęci dążenia do współpracy między klubami – można zauważyć, że jest to jego „marzenie”, a kroki ku temu są stawiane od jakiegoś czasu.

W RB prężnie działa skauting. Odkąd do Wrocławia trafił Balda, widać, że w wielu sprawach stawia na ciekawe rozwiązania transferowe i nieoczywiste wybory, chociaż nie zawsze sprowadzeni zawodnicy byli faktycznymi wzmocnieniami. Sam dyrektor chwalił się, że szybko wzmocnił struktury skautingu, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wyszukiwanie talentów to temat, w którym jak najbardziej można czerpać wiedzę od Lipska i Salzburga.

Niedawno podczas „Śląskowego Gadania” kolejny raz dyrektor sportowy odniósł się do jego relacji z niemieckim klubem:

- Nie jest to official partnership pomiędzy klubami […] myślę, że to, że zagraliśmy sparingi z Lipskiem i Salzburgiem pokazuje, że relacje są już dobre [...] mamy zaplanowane, że będziemy rozmawiać co raz więcej między klubami [...] chciałbym dążyć do tego, aby zrobić oficjalne partnerstwo.

- wypowiedział się o kontaktach z Red Bullem Czech.

Nie sposób ukryć, że ewentualne partnerstwo z taką marką mogłoby przynieść sporo korzyści na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim wartościowa byłaby nauka od pracowników tych zespołów, którzy pokazują, jak należy budować klub piłkarski od postaw, stawiając przy tym na ciągły rozwój.

Jakie jest Wasze zdanie na temat tej ewentualnej współpracy? Zachęcamy do zostawienia odpowiedzi na to pytanie w sekcji komentarzy.

ZOBACZ też: Oldboje: Pierwsza strata punktów

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.