Śląsk wznowi treningi bez Erika Exposito

10.01.2022 (12:10) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2020/12/KoPa_SloWro_JagBia24102020_-20_5f94753f27561_5fee34c470a6c.jpg

fot.: Paweł Kot

Złe wieści dotarły do Wrocławia z Hiszpanii. Podczas swojego urlopu w ojczystym kraju Erik Expostio zaraził się koronawirusem. Test przeprowadzony w Hiszpanii dał wynik pozytywny, wobec czego najlepszy strzelec Śląska na razie nie może przylecieć do Polski, lecz musi poddać się obowiązkowej kwarantannie w swojej ojczyźnie. 

 

Drużyna Jacka Magiery już dziś odbędzie pierwszy trening po przerwie zimowej. Absencja Erika Exposito to duży problem dla wrocławian na starcie przygotowań. Hiszpan jest najlepszym strzelcem drużyny i kluczową postacią dla jej ofensywy. Pojawiały się plotki, że Exposito może odejść ze Śląska już tej zimy, ale jak do tej pory klub nie przystąpił do żadnych zaawansowanych negocjacji i Exposito 10 stycznia miał pojawić się w klubie gotowy do treningów. Plany pokrzyżował jednak wirus, zakażony napastnik Wrocławian musi teraz czekać na negatywny wynik testu, dopiero wtedy będzie mógł dołączyć do drużyny.

Trudno przewidzieć, kiedy to się stanie, niemniej można wykluczyć, że Exposito wróci do zespołu jeszcze we Wrocławiu. Najprawdopodobniej dołączy do kolegów już na obozie w Turcji, na który Śląsk wyleci 15 stycznia. Powrót do Polski planowany jest na 27 stycznia, a już 5 lutego Śląsk zagra o ligowe punkty z Lechią w Gdańsku.

Przypomnijmy, że wobec wypożyczenia Fabiana Piaseckiego wciąż jest problem z poważną konkurencją dla Erika Exposito. Początek przygotowań może więc być szansą na noworoczne odrodzenie dla Caye Quintany, który do tej pory zawodził, ale wobec absencji Exposito w pierwszych sparingach powinien dostać więcej minut. Pierwszy mecz kontrolny już w ten piątek na stadionie przy ul. Oporowskiej. Przeciwnikiem wrocławian będzie Warta Poznań.

ZOBACZ też: FUTSAL: Puchar nie dla Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.