Śląsk rozpoczyna przygotowania

10.01.2022 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/1/trening_61db48047c013.png

fot.: Sebastian Borowski

Zawodnicy zielono-biało-czerwonych jako jedna z trzech ostatnich drużyn w ekstraklasie kończą zimowe urlopy i zabierają się do pracy. W planie wyjazd na zgrupowanie do Turcji oraz pięć sparingów – pierwszy już w tym tygodniu. 

Na niespełna miesiąc przed pierwszym ligowym meczem w 2022 roku zespół trenera Jacka Magiery wraca ze świąteczno-noworocznej przerwie. Śląsk przygotowania do rundy wiosennej inauguruje najpóźniej w ekstraklasie obok Wisły Płock i Radomiaka Radom, pierwszy mecz kontrolny rozegra jednak już w piątek. Premierowym tegorocznym rywalem zielono-biało-czerwonych będzie Warta Poznań, a nazajutrz po meczu, który ma zostać rozegrany we Wrocławiu, rozpocznie się dwunastodniowe zgrupowanie w Turcji. Bazą Śląska nad Bosforem będzie Antalya, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ, a na zimowe przygotowania w tym kraju spośród drużyn ekstraklasy nie zdecydowała się tylko Legia Warszawa (ustępujący mistrz Polski jest już w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Wrocławianie w Turcji rozegrają cztery kolejne mecze sparingowe, a ich rywalami będą austriackie Hartberg i Floridsdorfer, a także Karabach Agdam z Azerbejdżanu i Vojvodina Nowy Sad z Serbii. Powrót do kraju planowany jest na 27 stycznia – kadrę na obóz najprawdopodobniej poznamy tuż przed wylotem. W trakcie urlopów kontraktu ze Śląskiem nie podpisał żaden nowy zawodnik, a Rafał Makowski został sprzedany do węgierskiego Kisvarda FC. Z wypożyczenia do pierwszoligowego GKS Katowice wrócił Piotr Samiec-Talar, jednak on rozpocznie przygotowania do ligowej wiosny z rezerwami wrocławian, ciągle otwarta jest również kwestia Fabiana Piaseckiego. Stal Mielec jest zainteresowana wykupem wypożyczonego napastnika, sam zawodnik również wolałby pozostać przy Solskiego niż wracać do Wrocławia, ale na przeszkodzie mogą stanąć warunki finansowe. Nic nie zapowiada, że kolejne dni mogą przynieść przyspieszenie w sprawie ewentualnego transferu Erika Exposito.

Pierwszy ligowy mecz w 2022 roku Śląsk rozegra w sobotę 5 lutego o godzinie 20:00 przeciwko Lechii w Gdańsku.

PLAN ZIMOWYCH PRZYGOTOWAŃ ŚLĄSKA:

  • 10 stycznia (Oporowska): Pierwszy trening
  • 14 stycznia (Wrocław): Sparing z Wartą Poznań
  • 15 stycznia: Wylot na obóz przygotowawczy
  • 19 stycznia (Antalyia, Turcja): Sparing z TSV Hartberg (Austria)
  • 21 stycznia (Antalyia, Turcja): Sparing z Karabachem Agdam (Azebrajdżan)
  • 22 stycznia (Antalyia, Turcja): Sparing z Floridsdorfer AC (Austria)
  • 26 stycznia (Antalyia, Turcja): Sparing z Vojvodiną Nowy Sad (Serbia)
  • 27 stycznia: Powrót do Polski

ZOBACZ też: Którzy sędziowie sprzyjają Śląskowi? (RANKING)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.