Sparing Śląska odwołany

21.09.2022 (17:15) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/8/druzynakot_62fa43f210cfb.jpg

fot.: Paweł Kot

Zespół trenera Ivana Djurdjevicia jednak nie rozegra meczu kontrolnego w przerwie na reprezentację. Jego rywalem przy Oporowskiej miał być zespół z zaplecza ekstraklasy. 

O tym, że Śląsk zamierza wykorzystać reprezentacyjną przerwę na rozegranie meczu sparingowego w weekend pisaliśmy TUTAJ. Wrocławianie chcieli skorzystać z faktu, że po raz pierwszy w historii w tym samym terminie, co ekstraklasowcy, pauzować będą pierwszoligowcy i umówili się na spotkanie z Odrą Opole. W środowe popołudnie klub z Oporowskiej poinformował jednak, że rywalizacja nie dojdzie do skutku, a to oznacza, że zielono-biało-czerwoni wrócą do gry dopiero na początku października w meczu 11. kolejki ekstraklasy z Wartą Poznań (3.10 o 19:00 we Wrocławiu).

Jak poinformował Śląsk, zaplanowane na sobotę 24 września spotkanie z Odrą zostało odwołane z powodu dużej liczby urazów i chorób oraz powołań do reprezentacji narodowych (między innymi Daniela Gretarssona). Tego samego dnia odbędzie się również wyjazdowy mecz rezerw wrocławian z GKS Jastrzębie w 12. kolejce II ligi (początek o godzinie 15:00). Brak sparingu Śląska w przerwie na kadrę będzie odmianą w stosunku do poprzednich takich sytuacji – przy okazji poprzedniej, w marcu jeszcze pod wodzą Piotra Tworka, pokonał 5:2 Chrobrego Głogów prowadzonego właśnie przez Djurdjevicia.

Sparing z Odrą miał się odbyć na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu i być zamknięty dla mediów oraz kibiców.

ZOBACZ też: Czy Śląsk jest stabilny finansowo? (RAPORT)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.