TRANSFERY: Dwóch zawodników odchodzi ze Śląska

19.06.2023 (17:58) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2022/5/adiporzuc_628a052246e58.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

W Śląsku wraz z rozpoczęciem treningów nadchodzą zmiany. Z klubem pożegnali się Adrian Łyszczarz oraz Józef Burta, których umowy nie zostaną przedłużone. Z kolei przyszłość Johna Yeboaha stoi pod znakiem zapytania, bowiem nie pojawił się on na poniedziałkowych zajęciach. 

Na poniedziałkowym otwartym treningu Śląska można było zobaczyć przykre sceny. Z kolegami z szatni pożegnała się dwójka piłkarzy - Józef Burta oraz Adrian Łyszczarz. Umowy Polaków z klubem z Wrocławia nie zostaną przedłużone (obecnie obowiązują do 30 czerwca 2023). Łyszczarz w Śląsku by od 2016 roku i w ekstraklasie zadebiutował jako 17-latek. W barwach WKS-u pomocnik zaliczył 63 występy, zdobył 6 bramek i zaliczył 1 asystę. Z kolei Burta grał tylko w rezerwach i odnotował 28 spotkań, 10 czystych kont oraz stracił stojąc pomiędzy słupkami 37 bramek.  

Dodatkowo na pierwszych zajęciach w tym sezonie nie było Johna Yeboaha, co może zwiastować transfer. Niemiec był jedną z najważniejszych postaci w ubiegłym ekstraklasowym sezonie w Śląsku. 22-latek zagrał w 32 meczach, zdobył 10 bramek i zaliczył 2 asysty. Więcej o przyszłości najlepszego strzelca WKS-u znajdziecie TUTAJ

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Niemiecka firma przejmie Śląsk?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.