TRANSFERY: Kobacki przyjedzie na testy?

26.06.2022 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/kobacki_62b81b3557e20.jpg

fot.: Twitter/Arka Gdynia

Niewykluczone, że pozyskanie przez Śląsk Olafa Kobackiego z pierwszoligowej Arki Gdynia jest już tylko kwestią czasu. Transfer młodzieżowca prawdopodobnie zakończyłby letnie ruchy przy Oporowskiej. 

Jak poinformował Przegląd Sportowy, występujący w pierwszoligowej Arce Gdynia Olaf Kobacki w najbliższych dniach ma przyjechać do Wrocławia na testy medyczne. Jeśli wszystko pójdzie z planem, młodzieżowiec trafi do Śląska na zasadzie dwuletniego wypożyczenia z opcją wykupu, a taki transfer byłby dla klubu z Oporowskiej bardzo prestiżowym sukcesem. Pozyskaniem Kobackiego interesowały się bowiem także mistrz Polski Lech Poznań i wicemistrz Raków Częstochowa, jednak zgodnie z informacjami dziennika, to Śląsk wykazał się największą determinacją. Arka miała odrzucić pierwszą ofertę za 21-letniego zawodnika, jednak druga okazała się już skuteczna. O tym, że zielono-biało-czerwoni interesują się tym zawodnikiem, mogliście przeczytać na naszej stronie już w środę.

Olaf Kobacki w poprzednim sezonie na pierwszoligowych boiskach zanotował sześć bramek i cztery asysty, a po tym, jak jego zespół przegrał w półfinale baraży o awans z Chrobrym Głogów (0:2), stało się jasne, że będzie łakomym kąskiem dla klubów z ekstraklasy. Ofensywny pomocnik początkowo był wypożyczony do Gdyni z włoskiej Atalanty Bergamo, jednak pod koniec kwietnia Arka wykupiła go za około 200 tysięcy euro. Kobacki przy Olimpijskiej podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2025 roku, a to oznacza, że sprowadzenie go tego lata wiązałoby się z koniecznością wyłożenia jeszcze większych pieniędzy. Transfer młodzieżowca byłby szóstym i prawdopodobnie ostatnim ruchem Śląska przed startem nowego sezonu – pozyskanie Kobackiego wykluczałoby opcję starania się o Marcina Kozinę z GKS Tychy.

ZOBACZ też: Zawodnik I ligi z powołaniem do reprezentacji Polski? Da się!

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.