TRANSFERY: Młody napastnik z Arki do Śląska?

22.06.2022 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/kobacki_62b31286a96c4.jpg

fot.: Twitter/Arka Gdynia

Śląsk Wrocław nie próżnuje w poszukiwaniu interesujących piłkarzy na zapleczu ekstraklasy. Według ostatnich doniesień medialnych, na celowniku klubu z Oporowskiej znalazł się młodzieżowiec z doświadczeniem na Półwyspie Apenińskim. 

Jak poinformował portal WP Sportowe Fakty Śląsk Wrocław złożył ofertę za niespełna 21-letniego napastnika pierwszoligowej Arki Gdynia Olafa Kobackiego. Młody zawodnik w poprzednim sezonie zanotował sześć goli i cztery asysty na zapleczu ekstraklasy, a wcześniej przez cztery lata występował w młodzieżowej drużynie Lazio Rzym. Kobacki najpierw był wypożyczony do Gdyni, a pod koniec kwietnia został wykupiony za około 200 tysięcy euro, co zostało odebrane jako jednoznaczna chęć awansu do ekstraklasy. Arka po przegranym półfinale baraży z Chrobrym Głogów (0:2) Ivana Djurdjevicia pozostała w I lidze, a związany z klubem do 2025 roku Kobacki stał się łakomym kąskiem dla co najmniej kilku drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty podkreśla, że jeszcze niedawno mówiło się o tym, że pozyskaniem Kobackiego zainteresowany jest Raków Częstochowa, a w grze miał być także Lech Poznań, z którego zawodnik przed sezonem 2017/2018 odchodził do Włoch. Teraz najbardziej konkretny ma być jednak Śląsk, a pozyskanie mającego status młodzieżowca skutecznego napastnika, byłoby bardzo dobrą informacją dla kibiców z Oporowskiej. Na kilka dni przed wyjazdem na zgrupowanie do Słowenii giełda nazwisk we Wrocławiu kręci się w najlepsze – tylko w środę informowaliśmy, że drużynę trenera Djurdjevicia mogą wzmocnić skrzydłowi Marcin Kozina z pierwszoligowego GKS Tychy i Niemiec John Yeboah. Kontrakty z wrocławianami do tej pory w letnim okienku podpisało trzech zawodników.

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Śląsk sprzedaje Gollę