TRANSFERY: Lider rezerw wypożyczony do I ligi

03.01.2022 (18:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/9/obraz_2021-09-17_163225_6144a705de09b.png

fot.: Rafał Sawicki

Jeden z najważniejszych zawodników drugoligowych rezerw Śląska Wrocław wiosną będzie miał okazję do gry na zapleczu ekstraklasy. Szymon Krocz ma pomóc, by pierwszoligowa przygoda Górnika Polkowice trwała dłużej niż rok. 

21-letni pomocnik Szymon Krocz został wypożyczony do końca sezonu ze Śląska II Wrocław do Górnika Polkowice. W trwających rozgrywkach II ligi zawodnik drużyny Krzysztofa Wołczka zdobył cztery bramki, co pozwoliło mu zakończyć jesień w roli drugiego najlepszego strzelca rezerw (skuteczniejszy był tylko Sebastian Bergier). Krocz latem przedłużył kontrakt ze Śląskiem do końca czerwca 2024 roku, a w nowym sezonie był również zgłoszony do kadry pierwszego zespołu zielono-biało-czerwonych, ostatecznie jednak nie doczekał się debiutu w ekstraklasie. W przeszłości reprezentował również barwy Orła Ząbkowice Śląskie, Górnika II Zabrze czy Foto-Higieny Gać.

Klub, do którego Krocz został wypożyczony na rundę wiosenną to beniaminek I ligi, który ma za sobą wyjątkowo trudną pierwszą część sezonu. Górnik Polkowice wygrał zaledwie jedno z dwudziestu dotychczasowych spotkań o punkty, co sprawia, że zimuje na ostatnim miejscu w tabeli, a po ostatnim ubiegłorocznym występie rozstał się z trenerem Pawłem Barylskim. Następcą dobrze znanego we Wrocławiu szkoleniowca został Szymon Szydełko, a pierwszy wiosenny mecz polkowiczanie rozegrają w ostatni weekend lutego przeciwko Chrobremu w Głogowie. Krocz wiosną nie będzie miał okazji wystąpić przeciwko Podbeskidziu Bielsko-Biała, na którego ławce siedzą byli trenerzy Śląska II Piotr Jawny oraz Marcin Dymkowski. Oba spotkania Górnika z Góralami odbyły się jesienią - o rewanżowym pisaliśmy TUTAJ.

ZOBACZ też: PNK: Znamy plan przygotowań

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.