TRANSFERY: Nowy bramkarz Śląska Wrocław

02.07.2021 (19:49) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/7/byrta_60df5523c3747.png

fot.: slaskwroclaw.pl

Klub z Oporowskiej potwierdza zakontraktowanie 21-letniego golkipera. W kontekście pierwszej drużyny to melodia przyszłości, w CV świeżo upieczonego zawodnika wrocławian jest już jednak między innymi Legia Warszawa. 

Nowym bramkarzem Śląska Wrocław został Józef Burta – z klubem związał się dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon i jest już siódmym piłkarzem, który tego lata trafił na Oporowską. 21-latek w minionych rozgrywkach występował w barwach trzecioligowego Piasta Żmigród – między słupki wskoczył po nieudanych pierwszych kolejkach w połowie września i miejsca nie oddał już do końca zakończonego utrzymaniem sezonu. We wcześniejszych rozgrywkach Burta przebywał na wypożyczeniu do KKS Kalisz dokładając cegiełkę do niespodziewanego awansu tego zespołu na szczebel centralny.

Legia nie pomogła

Nowopozyskany zawodnik Śląska karierę rozpoczynał w zespole juniorów Pogoni Siedlce, z której latem 2015 roku przeniósł się na Łazienkowską. W Legii II spędził ponad dwa lata, a warto pamiętać, że w trakcie jego pobytu pierwszym szkoleniowcem ówczesnego mistrza Polski został Jacek Magiera. Czas spędzony w stolicy niespecjalnie jednak rozpędził karierę Burty. Z Warszawy na początku sezonu 2017/2018 przeniósł się do trzecioligowej Victorii Sulejówek, w kolejnym roku była drugoligowa Pogoń Siedlce, a później wspomniany już Kalisz oraz Żmigród.

"Śląsk przedstawił mi konkretny plan rozwoju, dlatego jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję. Chcę wejść na wyższy poziom i jestem pewien, że dzięki ciężkiej pracy pod okiem sztabu szkoleniowego będę robił regularne postępy w swojej grze"

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Józef Burta po podpisaniu kontraktu z wrocławianami. To nie pierwszy bramkarz w ostatnim czasie, który trafia do Śląska z Piasta Żmigród. Tego lata z Oporowską rozstał się Dariusz Szczerbal, który w ciągu trzech lat nie zdołał zadebiutować w pierwszej drużynie.

Wzmocnienie rezerw

Burta przy Oporowskiej będzie trenował z pierwszym zespołem, przede wszystkim ma jednak występować w drugoligowych rezerwach Śląska. Liczba straconych bramek przez drugi zespół wrocławian w poprzednim sezonie była jedną z najwyższych w całej II lidze, a z Oporowską niedawno rozstał się Miłosz Tysiak. Doświadczenie nabierane dzięki treningom z zespołem Jacka Magiery powinno zaprocentować, bo zarówno Michała Szromnika, jak i Matusa Putnockiego spokojnie można wymieniać w gronie najlepszych zawodników Śląska w ostatnich miesiącach, a kilka tygodni temu do Wrocławia trafił również 18-letni Maksymilian Boruc, który ma za sobą grę w Szwecji oraz Anglii.

ZOBACZ też: Paide zaskakuje przed meczem ze Śląskiem