Tysiak odchodzi ze Śląska

13.06.2021 (18:40) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/tysiak_60c6343025651.png

fot.: Instagram/Miłosz Tysiak

Nastoletni bramkarz po czterech sezonach żegna się z Oporowską. Miłosz Tysiak to kolejny młody zawodnik w ostatnim czasie, który opuszcza Śląsk Wrocław. 

Śląsk nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego z końcem czerwca kontraktu z Miłoszem Tysiakiem. 19-letni golkiper trafił do Wrocławia przed rozpoczęciem sezonu 2017/2018 z Zamka Gorzanów i najpierw występował w drużynie juniorów, a później zespole rezerw zielono-biało-czerwonych – ze Śląskiem II rok temu cieszył się z awansu na szczebel centralny. O odejściu poinformował na Facebooku sam zainteresowany.

Dwie szanse

Miłosz Tysiak w zakończonym sezonie II ligi pięciokrotnie wystąpił między słupkami drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Jawnego. W pierwszych trzech meczach, rozegranych jeszcze we wrześniu, wpuścił sześć bramek, a Śląsk II cieszył się z zaledwie jednego wywalczonego punktu. Kolejną szansę Tysiak otrzymał w dwóch ostatnich kolejkach sezonu, a wówczas wrocławianie pewnie wygrywali z Olimpią Elbląg 4:1 i Błękitnymi Stargard 5:1.

Kolejne odejście

Rozstanie z Miłoszem Tysiakiem to utrata kolejnego nastoletniego zawodnika przez Śląsk w ciągu ostatnich kilku dni. Przed weekendem informowaliśmy, że karierę w barwach Wisły Kraków kontynuować będzie utalentowany 17-letni napastnik Marcin Bartoń, który raptem kilka dni wcześniej zadebiutował na szczeblu centralnym. Innym bolesnym ciosem dla drugoligowych rezerw jest zaś odejście trenera Piotra Jawnego, który jutro najprawdopodobniej zostanie przedstawiony jako nowy opiekun Podbeskidzia Bielsko-Biała (więcej na ten temat piszemy TUTAJ).

ZOBACZ też: Znamy pierwszych beniaminków ekstraklasy