TRANSFERY: Powrót Paluszka na ostatniej prostej

29.07.2023 (08:55) | Adam Mokrzycki
uploads/images/2020/11/paluszek_5fa7c335cd3d7.JPG

fot.: Paweł Kot

Dyrektor sportowy Śląska Wrocław David Balda nie próżnował w tym tygodniu. Zakontraktował Camerona Borthwicka-Jacksona, przedłużył kontrakt z Karolem Borysem, rozwiązał umowy z Caye Quintaną i Diogo Verdaską, a teraz sprowadził do WKS-u jego wychowanka Aleksandra Paluszka. 

Paluszek jest wychowankiem Śląska. Występował w zespołach AP Śląsk. W drużynie U-19 rozegrał 27 spotkań, w których strzelił aż 10 goli. W lipcu 2019 roku trafił do Górnika Zabrze. W pierwszych dwóch sezonach spędzonych przy Roosevelta nie oczarował trenerów, dlatego podjęto decyzję o dwukrotnym wypożyczeniu go na okres sześciu miesięcy. Najpierw trafił do słowackiego FK Pohronie, w którego barwach wystąpił w 12 meczach., zaliczył jedną asystę. Kolejnym przystankiem była Skra Częstochowa. Rozegrał 14 meczów na zapleczu ekstraklasy, w których jednokrotnie wpisał się na listę strzelców.

Po roku ogrywania się w innych klubach ponownie otrzymał możliwość, aby zaprezentować swoje umiejętności w pierwszym zespole Górników. Początek minionych rozgrywek mógł zaliczyć do udanych. Był podstawowym stoperem drużyny ze Śląska i notował bardzo dobre liczby w przeciwieństwie do swojego zespołu. W pierwszych pięciu meczach strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Potem nastąpiła zniżka formy. Stracił zaufanie sztabu szkoleniowego i coraz rzadziej na niego stawiano. Decydującą część sezonu przesiedział na ławce.

Balda postanowił wypełnić lukę na pozycji środkowego obrońcy dobrze znanym we Wrocławiu Paluszkiem. Za pośrednictwem Twittera Czech poinformował, że umowa z zawodnikiem i warunki transferu definitywnego z Górnikiem Zabrze są już uzgodnione. Pozostało tylko formalne podpisanie dokumentów pomiędzy klubami. Ponadto Paluszek będzie trenował ze Śląskiem aż do czasu sfinalizowania transferu.

Według Piotra Janasa z Gazety Wrocławskiej kontrakt młodego obrońcy będzie obowiązywał przez dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Aleksandrze, witamy ponownie we Wrocławiu i życzymy samych sukcesów z Wojskowymi!

ZOBACZ też: Śląsk - Zagłębie. Co warto wiedzieć przed meczem?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.