TRANSFERY: Śląsk będzie miał nowego obrońcę. To reprezentant egzotycznego kraju (NASZ NEWS)
fot.: Instagram / Lamine Ba
Śląsk Wrocław jest w trakcie finalizowania kolejnego transferu. Do Trójkolorowych ma dołączyć środkowy obrońca - reprezentant Mauretanii.
Wojskowi już za niespełna dwa tygodnie rozpoczną ligowe zmagania wyjazdowym meczem w Chorzowie. Do tej pory klub podpisał kontrakt tylko z jednym nowym zawodnikiem - Michałem Mokrzyckim.
We wtorek 27 stycznia drużyna uda się na zgrupowanie do Jeleniej Góry i niewykluczone, że Ante Simundza będzie mógł tam przyjrzeć się nowemu defensorowi WKS-u. Wrocławianie mają obecnie w kadrze tylko Mariusza Malca oraz Marko Dijakovicia jako nominalnych środkowych obrońców, a wiele wskazuje na to, że w rundzie wiosennej szkoleniowiec Trójkolorowych będzie częściej korzystał z ustawienia z „trójką” z tyłu.
Chorwackie media poinformowały, że nowym piłkarzem Śląska zostanie Lamine Ba. Udało nam się potwierdzić te doniesienia.
Według naszych informacji zawodnik jest już we Wrocławiu i pozytywnie przeszedł testy medyczne. To 28-letni środkowy obrońca, reprezentant Mauretanii, który w narodowych barwach rozegrał 26 spotkań. Od 2022 roku występował w chorwackim NK Varazdin. W sezonie 2025/26 zagrał w 15 z 18 meczów ligowych chorwackiej ekstraklasy i zanotował jedną asystę. Łącznie w barwach tego klubu wystąpił w 88 spotkaniach.
Kontrakt zawodnika obowiązuje do 31 maja 2026 roku, dlatego Śląsk będzie musiał zapłacić za jego transfer. Kwota transferu według chorwackich mediów ma wynieść ok. 120 tysięcy euro. Według naszej wiedzy, będzie to niższa kwota.
Tak prezentuje się dotychczasowa klubowa kariera zawodnika (dane z portalu Transfermarkt):
