TRANSFERY: Śląsk pozyska stopera z Manchesteru United?

09.01.2021 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/6/sztylka-ogrodnik_5ef10de8a7b48.jpg

fot.: Klaudia Ogrodnik

Wrocławianie w poszukiwaniu nowego środkowego obrońcy zerkają w kierunku Wysp Brytyjskich. Nie są jednak jedynym klubem zainteresowanym młodym Polakiem. 

Pierwsze tej zimy spekulacje dotyczące transferu do ekstraklasy 19-letniego Łukasza Bejgera pojawiły się w końcówce poprzedniego roku. Wówczas portal meczyki.pl poinformował, że transferem utalentowanego nastolatka zainteresowany jest Raków Częstochowa, nazwa Śląska dołączyła do giełdy po wczorajszym wpisie znanego użytkownikom Twittera kibica wrocławian Adama, który często wykazywał się sprawdzonymi doniesieniami transferowymi.

Bejger dwa lata temu podpisał profesjonalny kontrakt z Manchesterem United i występuje w drużynie U-23 na boiskach Premier League 2. Czerwone Diabły za jego transfer z Lecha Poznań kilka miesięcy wcześniej zapłaciły 400 tysięcy funtów.

Zawodnik najczęściej ustawiany jest na prawym boku defensywy, choć według medialnych doniesień, jego nominalna pozycja to środek obrony. Ta informacja jest nie bez znaczenia, w kontekście niedawnej rozmowy trenera Vitezslava Lavicki z Dariuszem Sztylką. Dyrektor sportowy Śląska miał usłyszeć, że tej zimy Czech chce przede wszystkim pozyskać właśnie stopera.

Szkoleniowiec wrocławian tej jesieni często musiał łatać dziury w defensywie. Na kolejnych kilka miesięcy po drugiej w ciągu roku poważnej kontuzji kolana wypadł Wojciech Golla, niczym zaskakującym nie były również rotacje na bokach obrony. Konieczność pozyskania kogoś, kto zwiększyłby możliwość wyboru, wydaje się słusznym postawieniem sprawy przez trenera Śląska.

ZOBACZ też: Kartka z kalendarza