TRANSFERY: Śląsk pyta Stal o Piaseckiego

20.12.2021 (20:45) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/7/piachu_60e7e5a64e4e5.png

fot.: Paweł Kot

Klub z Oporowskiej wysłał pismo do Stali Mielec, w którym pyta, czy będzie chciała skorzystać z opcji pierwokupu wypożyczonego napastnika. Jeśli ubiegłoroczny beniaminek ekstraklasy wyrazi zainteresowanie, Piasecki przestanie być zawodnikiem zielono-biało-czerwonych już w najbliższych tygodniach. 

Zapytanie skierowane przez Śląsk do Stali Mielec to pierwszy konkretny ruch wrocławian w sprawie wypożyczonego napastnika. Fabian Piasecki przeniósł się z Oporowskiej na Podkarpacie w ostatnich dniach letniego okienka transferowego na zasadzie wypożyczenia obowiązującego do końca sezonu z możliwością powrotu zimą. W momencie finalizowania transakcji nie mówiło się jednak, że Stal zastrzegła sobie prawo pierwokupu, a o nowych informacjach w tej sprawie poinformował Przegląd Sportowy. Jeżeli mielczanie odpowiedzą Śląskowi, że są skłonni skorzystać z tej opcji, Piasecki wiosną będzie ich zawodnikiem już nie na zasadzie wypożyczenia. Tylko w razie braku zainteresowania klubu z Podkarpacia, zielono-biało-czerwoni mogą poinformować o oczekiwaniu jego powrotu zimą.

Byłoby dużym zaskoczeniem, gdyby Stal nie chciała wykupić Piaseckiego ze Śląska, bo ten po sierpniowych przenosinach wyraźnie odżył. 26-letni napastnik jesienne granie w barwach dwukrotnego mistrza Polski ekstraklasie zakończył z dorobkiem czterech goli i pięciu asyst, a o jego dokonaniach regularnie pisaliśmy w cyklu „Wypożyczeni”. Jego dorobek mógł być jeszcze lepszy, jednak w meczu 11. kolejki z Zagłębiem (4:2) jego rzut karny obronił Dominik Hładun. Wkład Piaseckiego i tak okazał się jednak nieoceniony dla rewelacyjnych wyników drużyny trenera Adama Majewskiego w pierwszej części sezonu – Stal w odróżnieniu od Śląska zimuje w górnej połowie tabeli, a jej przewaga nad wrocławianami wynosi cztery punkty.

ZOBACZ też: Czy Piasecki wróci do Śląska zimą?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.