TRANSFERY: Śląsk wypożyczy młodzieżowca?

07.01.2021 (15:43) | Wojciech Peciakowski

fot.: Paweł Kot

Kilka dni temu Śląsk Wrocław rozwiązał umowę z Diego Żivuliciem, który zgodnie z zapowiedziami został zawodnikiem węgierskiego Diosgyoru. Dziś na łamach Superexpressu dowiadujemy się o planowanym wypożyczeniu młodzieżowego napastnika WKS-u, Piotra Samca-Talara. 

Donosiliśmy już o zainteresowaniu Widzewa tym zawodnikiem, zaś dzisiejszy tekst w Super Expressie wydaje się potwierdzać, że temat jest realny. Młodzieżowiec Śląska ma trafić do klubu, w którym prym na jego pozycji wiedzie były snajper wrocławskiego zespołu - Marcin Robak. Mowa oczywiście o wystepującym w I Lidze Widzewie Łódź, którego barwy Samiec-Talar miałby reprezentować do końca obecnego sezonu.

Do tej pory napastnik Śląska z powodzeniem występował w rywalizującej na trzecim poziomie rozgrywkowym drużynie rezerw. Samiec-Talar przez trenerów Śląska jest określany jako wybitny talent, do tego prezentuje dobrą grę - jednak tylko w drużynie rezerw. W zespole seniorskim otrzymuje szansy dość regularnie, jednak w meczach tych nie wyróżnia się zupełnie niczym.

Jeśli Ekstraklasa to za wysoki poziom, a II Liga za niski, to wypożyczenie do ligi pomiędzy tymi dwiema wydaje się zasadne. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, młodzieżowiec będzie miał okazję podpatrywać jednego z lepszych polskich napastników, który w obecnym klubie wciąż zachwyca. Czy to pozwoli mu wrócić do Śląska i kolejnych szans już nie zmarnować? Okaże się. Póki co czekamy na ewentualną oficjalną informację o wypożyczeniu.

W naszym charytatywnym LIVE zapytaliśmy o opinię na temat tego zawodnika asystenta trenera Lavićki. Paweł Barylski jest nieco innego zdania i chciałby, żeby młodzieżowiec pozostał do dyspozycji sztabu Śląska Wrocław również w drugiej części sezonu.

Który piłkarz nie był w stanie uwolnić swojego potencjału w Śląsku w stosunku do tego, co pokazuje na treningach?

Na pewno Piotrek Samiec-Talar. Bardzo duży potencjał, ale na wyższym poziomie te mecze nie wychodzą tak, jak wskazywałaby jego dyspozycja w treningu. Mam nadzieję, że to kwestia wieku i za chwilę wszystko przełoży się na mecze w Ekstraklasie.

Czy Piotr Samiec-Talar będzie wiosną w kadrze czy szykuje się jakieś wypożyczenie?

Ja mam nadzieję, że pozostanie w Śląsku, ale decyzję oczywiście podejmie kierownictwo klubu. Uważam, że powinien zostać w Śląsku, jest to piłkarz utalentowany, który będzie dostawał swoje szanse, a mamy też zespół drugoligowy, który jest bardzo dobrze prowadzony i to dobre miejsce na granie, jeśli nie ma miejsca w zespole ekstraklasowym.

Samiec-Talar w ostatnich meczach drugoligowych wyglądał bardzo dobrze. Może wreszcie się odblokuje. Jeszcze Tadeusz Pawłowski mówił, że to największy talent w akademii Śląska.

Potrzeba cierpliwości. To dopiero 19-letni piłkarz. Potrzebna jest cierpliwość i dla niego, i dla nas wszystkich.

 

źródło: Super Express

ZOBACZ też: Poświąteczne testy w Śląsku – znamy wyniki