TRANSFERY: Śląsk zainteresowany Cholewiakiem

02.06.2021 (06:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2019/12/0K2A1846_5d8a89df03952_5dfffe2a607a5.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Choć do pomyślnej finalizacji jeszcze daleka droga, jak udało nam się dowiedzieć, ciekawy powrót do Wrocławia nie jest wykluczony. Były zawodnik zielono-biało-czerwonych szuka klubu po rozstaniu z Legią Warszawa. 

Mateusz Cholewiak trafił do Śląska przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2017/2018 z pierwszoligowej wówczas Stali Mielec i szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Już miesiąc po transferze do Wrocławia zdobył debiutancką bramkę, z czasem dał się też poznać jako piłkarz bardzo uniwersalny. Przychodził do ekstraklasy jako skrzydłowy, kolejni trenerzy zielono-biało-czerwonych ustawiali go jednak również na pozycjach obrońcy czy napastnika. Cholewiak grał w Śląsku do końca 2019 roku, po czym stał się bohaterem niespodziewanego transferu do Legii Warszawa.

Miłe złego początki

Były zawodnik Stali pierwszą rundę w zespole z Łazienkowskiej miał całkiem obiecującą. Co prawda zgodnie z przewidywaniami nie zawsze mógł liczyć na miejsce w podstawowej jedenastce, jednak potrafił wykorzystywać nadarzające się szanse, czego najlepszym dowodem były trzy bramki zdobyte wiosną ubiegłego roku. Cholewiak mógł wierzyć, że nowe rozgrywki będą dla niego jeszcze lepsze, ale na nadziejach się skończyło.

Urodzony w Krośnie pomocnik w zakończonym sezonie zanotował zaledwie cztery mecze w ekstraklasie, w tym tylko jeden w 2021 roku. W podstawowym składzie grał tylko w Pucharze Polski (zdobył jedyną bramkę spotkania przeciwko Widzewowi w 1/16 finału) i trzecioligowych rezerwach Legii. Z końcem sezonu kontrakt Cholewiaka w Warszawie wygasł, co naturalnie wywołało spekulacje o jego możliwym powrocie na Oporowską.

- Na dzisiaj jest zainteresowanie kilku klubów ekstraklasy, jednym z nich był również Śląsk Wrocław. Myślę, że ta kwestia cały czas jest otwarta, jednak w tym momencie jest trochę za wcześnie, żeby to konkretyzować. Czy jest już przesądzone, że Mateusz Cholewiak w przyszłym sezonie będzie występował w ekstraklasie? Robimy wszystko, żeby tak było

- powiedział nam Rafał Szczypczyk z agencji menedżerskiej box2box, z którą związany jest Cholewiak. Daleko posunięta ostrożność, jak przy każdej transferowej plotce, cały czas jest zatem wskazana. Sam zawodnik po sezonie wyjechał na wakacje i nie podjął jeszcze żadnej decyzji.

Nie tylko Śląsk

Wśród klubów monitorujących sytuację byłego zawodnika Legii Warszawa wymienia się również między innymi Górnika Zabrze oraz Wisłę Płock. Niewykluczone, że Cholewiak po nieudanym sezonie byłby też zainteresowany powrotem do Stali Mielec, w której przed transferem do Wrocławia grał przez prawie cztery lata i zapracował na miano niekwestionowanej gwiazdy. Jedynym piłkarzem, który dotychczas podpisał kontrakt ze Śląskiem po sezonie 2020/2021 jest występujący ostatnio w Rakowie Częstochowa Petr Schwarz (więcej o jego charakterystyce i mocnych stronach przeczytacie TUTAJ).

ZOBACZ też: Wrocławska przestroga dla Sousy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.